Ana Sayfa / Genel / Bebeğinizin uyku ve beslenme düzeni sağlamak için ipuçları

Bebeğinizin uyku ve beslenme düzeni sağlamak için ipuçları

Ufaklığınızın daha iyi bir beslenme düzeni sokmanız da bir gününüzde organize etmeniz de size yardımcı olacak basit bir yaklaşım

1- Önce tam olarak ne olup bittiğini bulmaya çalışın

sizde pekçok ebeveyn gibi iseniz, günleriniz birbirine karışıyor demektir. Bu yüzden bebeğiniz için bir plan yapmadan önce, birkaç gün boyunca uyanma/ uyku saatlerini kayda alan bir günlük tutun. Bunu yapmak, bebeğinizin tipik düzenini hızlıca tespit etmenize  yardımcı olacaktır.

2- Bir sonraki aşama, amaçları belirlemek

Üçüncü aydan sonra, ufaklığınızı gün içinde hep iki ila 3 saatte 1 şekerleme yapması için yatmak iyi bir hedeftir. Şekerlemeleri 2 saatin altında tutun. Gece uykusunun dört aylık civarda iken kesintisiz 6 saat ve birinci yaş gününe doğru da 8 saati 10 saat hürmet sürmesini hedefleyin.

3-  Şimdi de bebeğinizin gününü organize etmeye başlayın

Bazı çocuklar çok yorgun olma halinden tamamen sinir küpü olma durumuna geçerken çok hızlı geçerler. Ve bir kez çizgi  açtılar mı iyice yoldan çıkar ve uykuya karşı savaş açarlar. Bu nedenle uyanma uyku günlüğünüzü kontrol edin ve bebeğinizin esnemeye başlayacağını düşündüğünüz zamandan 30 dakika önce yatırın. Daha sonra harika bir uyku vakti düzeni belirleyin ve erken uyku vaktinin bebeğinizin uykusunu arttıracağını unutmayın.

Bütün uyku boyunca guruldamayı andıran beyaz gürültüden faydalanın ve uyku vaktinden önce çalmaya özen gösterin.

Bebeğinizin gün içinde azar azar yiyor Ve  geceliğinde onu doyuracak kadar yemiyor ise beyaz gürültüyü yemek öğünleri esnasında da kullanabilirsiniz.

Ve son olarak bir ipucu  daha: yapabileceğiniz en uygun planına rağmen ufaktınız gece boyunca aç olurum uyanmaya devam ediyorsa gün içinde aldığın kalori miktarını arttırmaya ve henüz meydana gelmeden geç uyanmanın alamet için beslenme düzenli uyku öne eklemeye çalışayımbebeğinizin gün içinde azar azar diyor bir geceliğine unutturacak kadar yemiyor ise beyaz gürültü yemek öne esnasında da kullanabilirsiniz. Ve son olarak bir ipucu daha: yapabileceğiniz en iyi uyku planına rağmen ufaklığınız gece boyunca aç  uyanmaya devam ediyorsa gün içinde aldığı kalori miktarını arttırmaya ve henüz meydana gelmeden gece uyanmalarını önlemek için beslenme düzenine uyku öğününü eklemeye çalışın.

Check Also

Çocuklarımızın gözleri beş süper besinle çok sağlıklı

Hayatımızı kolaylaştırmasına karşın gelişen teknoloji çocuklarımızın göz sağlığını olumsuz etkiliyor. Evde de okulda da teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir