EMZİRME DANIŞMANLIĞIM

Bireysel olarak yeni annelere bebeklerini emzirirken gerek e-mail yoluyla gerek telefon gerek de ev ziyareti yaparak destek vermekteyim.

Anneler hastanede bebek hemşirelerinin yardımıyla bebeklerini çok güzel emzirirken eve gittiklerinde sıkıntılı zamanlar geçirebiliyorlar. bazen sadece stres kaynaklı bazen teknikle ilgili olabiliyor. O zaman Emzirme danışmanına ihtiyaçları olabiliyor anne ve baba adaylarının.
Ben İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Ana Bilim dalından Prof. Dr. Gülbin Gökçay’dan Emzirme Danışmanlığı eğitimi alıp, bizzat 4 yıl kadar onlarla beraber annelere emzirme konusunda destek verdim. Blogcuannenin başlattığı Emzirme Reformu hareketi ve benim kendi emzirme deneyimlerimden sonra ilk başta Emziren anneler google grubunda Gönüllü Emzirme Danışmanı olarak, Emziren anneler google grubundaki annelere destek vererek başladım. Sıkıntısı olan anneler bu ortak alanda merak ettiklerini soruyorlar, ben ve diğer annelerde deneyim ve bilgilerimiz paylaşıyoruz. Gerçekten çok yararlı olduğunu düşünüyorum.Oğlum doğduktan yaklaşık 2 yıl sonra, doğum öncesinde yaptığım Doğuma ve Bebeğe Hazırlık Eğitim programına ek olarak Anne sütü ve Emzirme eğitim programını da eklemeye karar verdim. Bunu bloğumda yayınlamaya başladıktan sonra, facebook, twitter ve instagramda duyurularını yaptım. İşte ondan sonra benim on-line Emzirme Danışmanlığı hikayem başladı.
Yaklaşık 1,5 yıldır on-line olarak da annelere destek veriyorum. Nasıl olur diye düşünürken, şimdilik çok iyi gidiyor. Bazen annelerin sadece kendilerine güvenmeye ihtiyacı var. Bunu da  telefon veya e-maille halletmek kolay..
Bana e-maille  ve ya sosyal -medya araçlarının biriyle başvuran annelere e-maille cevap verdikten sonra gerekirse telefonla da görüşüyorum. Şimdiye kadar bana yakın oturan bir çok anneyi evinde ziyaret  ettim.
Geçenlerde uzun zamandır yazıştığım bir anne göğüs ucundaki sorunu anlatmak için fotoğrafını çekip göndermiş.. Bu da bizim için bir başka çözüm yolu oldu..

Yeni doğum yapan bir anne, ilk günlerinde bir desteğe ihtiyacı olduğunda , çıkıp bir yere gidebilmesi bazen zor olabiliyor. O zaman e-maille sorununa veya merakını gidermesi için 
on-line danışmanlık hizmeti alması güzel bir çözüm yolu diye düşünüyorum.
İsteyen yaptığım Bebeimgeliyor Anne sütü ve Emzirme eğitimlerine katılabilir, gelemeyen yada imkanı olmayan annelerse;
 
ertugrul.esra@gmail.com
www.twitter.com/bebeimgeliyor
 
ertugrul.esra@gmail.comwww.twitter.com/bebeimgeliyorwww.instgaram.com/bebeimgeliyor dan bana ulaşabilirler.
Bana e-mail attığınızda size telefonumu verebilirim. Telefonla da konuşarak çoğu sorununuza cevap bulabilirsiniz. Çünkü bazen sadece bu işi sen başarırsın, demem yada yaptığı bir şeyi desteklemek yeterli olabiliyor.
Herkese sevgiler, bol sütlü günler:))

Check Also

Anne sütünü ne zaman sağmalıyız?

  Anne sütünü ne zaman sağmalıyız? Bebeğiniz doğar doğmaz ilk saat içinde EMZİRME denemelerine başlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir