Babalığa yeni merhaba diyenlere ufak bir ‘acemi babalar rehberi’ ……

1- ANLAYIŞLI OLUN: Hamilelik sonrası eşinizin hormonlarının düzelip hayatınızın normale döneceğini bekliyorsanız yanıldınız. Eşiniz daha da hassas olabilir.Biraz daha dayanmanız gerekecek.

2- RAHATLATIN: 
Bebeğiniz ciyak ciyak ağlıyorsa hep eşinizin ilgilenmesinibeklemeyin.Bir baba olarak siz de ona ilgi gösterin. Alın bebeğinizi kucağınıza , sakinleştirmeye çalışın.Unutmayın hayat müşterek.
3- HAZIRLIKLI OLUN: Bir baba olarak evde yedek pil ve şarj aletleri bulundurmanız gerekir.Neden derseniz, onun bir sürü pilli oyuncağı var. Bir de tabii bebek telsizi için de her zaman yedek pil lazım.
4- DESTEK OLUN: Eşinize bebeğinizi emzirmesi için tüm desteğinizi verin. Emzirmek hem bebeğiniz açısından sağlıklı, sizin açınızdan da büyük bir rahatlık olacaktır. Aksi halde gündüz yeterli beslenmeyen bebeğiniz gece yarıları sık sık uyanıpemmek isteyecek..
5- ŞİKAYET ETMEYİN: Eşinize doğum sonrası dönemlerde çok yorgunum diye dert yanmayın aksi taktirde siz sinirlenebilir. Ne de olsa yeni anneler kadar yorgun ve duygusal olmayacağınız bir gerçek..
Kaynak: mother&babay dergisi ekim 2008 sayısı

Check Also

Uyku, bebeklerin gelişimi için beslenmek kadar önemli

Uyku, bebeklerin gelişimi için beslenmek kadar önemli Büyük bir heyecanla beklenen evin yeni üyeleri bebekler …

2 Yorumlar

  1. Mrb bn 5 ay once dogum yaptim size sorum hormonlar nezaman duzeliyor.bn hala eski halime tam donemedim

    • Elif hanım sadece anne sütü verdiğiniz süre hormonlarınız da değişiklik olur. Adet olmaya başladığınızda da 1-2 ay içinde toparlar. Adet olmamış olmanızda çok normal. Tüm bölücüden normale Dönmesi 1 yılı buluyor
      Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir