Ana Sayfa / Bebek Bakımı / Siz de Olimpik Anne misiniz?

Siz de Olimpik Anne misiniz?

P&G Türkiye ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi çok güzel bir projeye imza atmışlar. ‘’Olimpik Anneler’’

yüzmwe

Ben gerçekten çok önemli bir proje olduğuna inanıyorum. Altuğ da 3,5 yaşından beri hem okulda hem de biz bir spor merkezine götürerek, yüzmesi için teşvik etmeye çalışıyoruz. Spor yapan çocuğun kendine olan özgüveni ve disiplininin çocuğun gelişimine çok fazla katkı sağladığına inanıyorum. Biz Altuğ’unun gelişimine ne kadra katkı sağladığını yaşayarak görüyoruz. Olimpik anne projesi de bence benim inandığım şeylerle paralel. Ben olimpik anne olmaya çalışıyorum. Siz de olimpik anne olmak isterseniz biraz size bu projeden ve ne kadar önemli bir konu olduğu hakkında bilgi vermek isterim. Olimpik anne projesindeki amaçları; annelerin çocuklarını spora yönlendirmelerini teşvik etmek, bilinçlendirmek ve bilinç oluşturmak. Bunların yanında sporun hayatlarına kattığı sosyalleşme, disiplin, özgüven gibi değerleri vurgulamak. Bu nedenle anneleri sporun insan hayatına kattığı fiziksel, ruhsal ve mental sağlık konusunda bilinçlendirerek annelerin çocuklarını spora yönlendirmelerini ve çocukların sporla büyümesini istiyorlar. Proje kapsamında, annelerin çocuklarını spora yönlendirmeleri ve farkındalık yaratmaları amacıyla sporcu anneleri, çocuklarına spor yaptıran anneler ve fikir önderlerinden oluşan Olimpik Anneler Kurulu oluşturuldu. Bu kurulun en önemli özelliği Türkiye’de spor alanında kurulmuş ilk sivil toplum örgütü olması. Bizlerde Olimpik anne olmak istersek çocuğumuzun yaşına ve bedenine en uygun sporu araştırarak, ona doğru yönlendirmeliyiz. Bu bilinçten yola çıkarak, alacağınız her P&G ürünüyle, Türkiye’de daha fazla çocuğun sporla büyümesine katkıda bulunabilirsiniz. Olimpik Anneler ve P&G bu proje kapsamında, Türkiye’nin birçok ilini dolaşarak, çocuklarımızın sporla büyümesi için, o illerdeki ihtiyaçları tespit ederek destekte bulunuyorlar. Olimpik Anneler Kurulu, projenin ülke çapına yayılması için Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve halk ile bir araya gelerek bilinçlendirme aktiviteleri gerçekleştiriyor.

olimpikannelergorsel

Ayrıca P&G Nisan ayı itibari ile başlayacak 1 paket= 1 destek kampanyası ile alınan her P&G ürününden elde edilen gelirin bir kısmını Türkiye’de çocuklarımızın sporla büyümesi için bağışlıyor. Bu kampanyanın hazırlanmasında, Türkiye’de P&G tarafından yapılan Türkiye Spor Haritası araştırması sonuçlarından yola çıkıldı.


Bizler çocuklarımızın spor yapmasına destek vererek birer Olimpik Anne olabiliriz #OlimpikAnneyim etiketi ile sosyal medyada çocuklarımızın spor yaptıkları anları paylaşabilir, aldığımız her P&G ürünü ile Türkiye’deki tüm çocukların spor yapmasına destek olabiliriz. Sevgili anneler sizler bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz;www.olimpikanneler.com bakabilirsiniz.

 

Check Also

Aç karnına Zeytinyağı İçmenin faydaları

Zeytinyağı, hayatımızda olan çok değerli sıvılardan biri. Yemeklerimize koymanın dışında cilde sürülerek fayda sağlanması da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir