Emzirirken Uyumayı Unutmayın!!

Emziren-Anneler-İçin-Süt-Artıran-Besinler

EMZİRİRKEN YETERİ KADAR UYKU ALDIĞINIZDAN VE İYİ BESLENDİĞİNİZDEN EMİN OLUN!

Anne sütü , annenin hayata tarzına göre değişim gösterir.Anne az uyku aldığında , sütü azalabilir,hatta sütünün kalori değeri düşebilir. Bunun için özellikle sütünüzün olgunlaştığı ve devamı için öğlen bebeğiniz uyuduğunda minik uyku molaları vermeniz Hem size enerji verecektir hem de sütünüze gerçekten önemli katkıda olacaktır.

Günlük yeme düzeninin süt üretimine etkisi büyüktür. Emzirirken sıvı alımınızı iki katına çıkarmanız gerekir. Yaklaşık 16 bardak su veya benzeri içecek içmenizi öneririm.Bu dönemde günlük beslenmenize 500 kalori ek almalısınız. Bunun yüzde 50 karbonhidratlar, yüzde 25-30 yağ ve protein olması önemli.Bu şekilde süt üretmek ve emzirmek için vücudunuzun gereksinim duyduğu enerjiyi geri kazanabilirsiniz.Bu arada yaşınız, normal kilonuz ve boyunuzu da dikkate almanız gerekir. Bunlara bağlı olarak, ortalama değerlerden daha az ya  da daha fazla almanız uygun olabilir. Kafanız karışıyorsa bir diyetisyenle görüşmek sizi rahatlatabilir.

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

One comment

  1. Merhaba Esra Hanım ,
    Bir konuda görüşünüzü ve yardımınızı rica ediyorum,oğlum 7 ay 15 günlük. 3 kilo doğdu
    Ve yaklaşık on gün öncesine kadar sadece ve sadece anne sütü ile beslendi. On gündür bir yemek kaşığı daha sonra iki yemek kaşığı ölçülerinde püre yoğurt vs verebileceğim tüm besinlerden vermeye başladım azar azar. İlk zamanlarda Ayda 600 gr alarak daha sonra 1’er kilo alarak ilerledi hep, ve şuan 11 kilo 70 cm boyunda.sizce bu durum anormal mi ? rutin kontrollerde biraz önde olduğunu fakat anormal bir durum olmadığını söylediler yada uyarı niteliğinde bir ikazda bulunmadılar kilosu konusunda ama obez yada hormonal bir bozukluk söz konusu olabilir mi acaba die düşünüyorum hep çevremdeki söylenenlerden ötürü. Anne sütü alan bebeklerde obezite söz konusu olabilir mi? Genelde yatarak emziriyorum bu yanlış mı acaba bebek için ? geceleri uyanıyor yine yanına uzanarak emziriyorum iki yada üç defa.çokmu emziriyorum bilemiyorum ama saate bakmaksızın acıkınca hep emziriyorum ek gıda çok az veriyorum.Kafama çok takılmaya başladı bu etraftan kilosu için söylenenler:(( ne yapmamı tavsiye edersiniz lütfen bi yol gösterin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir