Bizim tercihimiz; Miles Yarının Ötesinde

IMG_4053 IMG_4041 - Kopya IMG_4035 - Kopya

 

Geçtiğimiz günler de Disney’in lansmanına gittim. Benim için Disney hem çizgi film kahramanları hem de filmleri nedeniyle önemlidir. Çocukluğum Mickey Mouse ile geçti. Halen de en sevdiğim kahramandır. Bu yaşımda evimde pek çok mutfak eşyam, tshirtlerim vb. pek çok şeyim bulunur. Oğlumun da sevdiği pek çok kahramanının olduğu çizgi filmler hep Disney de. O nedenle bizim ailemiz için özel bir marka; Disney.

IMG_4052

Ben de oğlum dünyaya geldiğinde olabildiğince Tv den uzak kalması, belli bir yaşta da belli saat aralığın da seyretmesinin önemli olduğuna inandım. Ve Altuğ ’uyo şekilde yetiştirmeye gayret ettim.Bu lansman da çok önemli bir uzman olan Prof. Dr. Üstün Dökmen ’in olması da beni heyecanlandırdı. Kaç yıldır oğlumu olabildiğince Tv den uzak tutmaya çalıştım. Ve bu konuda acaba Üstün Bey ne düşünüyordu? Merak ediyordum, açıkçası.

Prof. Dr. Üstün Dökmen çizgi filmlerim ne zararlı ne de yararlı olduğunu ifade etti. Çocukların izlediklerinde çok fazla etkilenmeyeceğini, günlük alışkanlıkların evde ailesinden öğrendiğini ifade etti. Bu konuda sanırım aynı fikirde değilim. Günümüzde pek çok şiddet içeren, içerik olarak –bence- çocuklara uygun olmayan çizgi filmler var. Ve çocuklar bu çizgi filmlerdeki kahramanları kendine örnek alabiliyor. O zaman da gerçekten etkilendiklerini düşünüyorum. Prof. Dr. Üstün Dökmen özellikle çocuklarımıza dönüşümlü düşünmeyi öğretmemizi önerdi. Her şeyi sadece anlatmak değil, çözüme birlikte ulaşmamızın öneminden bahsetti. Bu konuda ona katılıyorum. Neden-sonuç ilişkisini çocuğunuza anlattığınızda daha kolay öğrendiğini daha çok soru sormaya heveslendirdiğini düşünüyorum. Bu konuları Üstün beyden dinlemek çok keyifliydi.

Disney çizgi filmlerini izlerken Altuğ, bildiği bizden öğrendiği alışkanlıkları, becerileri bu çizgi filmlerle pekiştirdiğini ve eğlenerek de öğrendiği pek çok şeyin olduğunu yaşayarak görüyorum.

Benim çocukluğumdan beri Disney’in ailecek izleyeceğimiz çizgi filmler yaratırken, ailecek izlenebilecek, üzerinde sohbet edebileceğimiz ve eğleneceğimiz çizgi filmler yapıyor. Disney Pazarlama Direktörü Armağan Millînin dediği gibi ‘’Kalplara dokunan ‘’eğlenceli içeriklere sahip. Kalplere dokunan sözü tam yerine oturuyor benim için. İçerikleri, hikâyeyi anlatma becerileri çok başarılı. Yaratılan Disney markalı tüm içerikler olumlu ve evrensel değerleri destekliyor.

Altuğ’unun son dönemde en sevdiği kahraman ‘olan Miles.. Bir süredir Miles ile kalkıp, Miles ile oturuyoruz. ‘’ Miles Yarının Ötesinde’’! Uzay’ı çok seven oğlum için Miles muhteşem bir kahraman oldu. Kurallarını tek tek izliyor, üzerinde konuşuyoruz. Yüzen yiyecekler diye bir bölümünü ben çok sevmiştim. Miles şekerlerin vücudumuz için iyi olmadığını söylediğinde, benim de aynı şeyi söylediğimi hemen bana hatırlattı. Şimdi vücudu için iyi olmayacağı, Miles da yememesi gerektiğini söyledi diye yemiyor. Bunun gibi pek çok güzel öğeyi içermesi, çocukların hem eğlendiği hem de üzerinde sohbet edebildiği için ben ve oğlumun tercihi;‘’ ’Miles Yarının Ötesinde’’

‘’Miles Yarının Ötesinde’’ ve bunun gibi pek çok güzel Disney’in çizgi filmi Disney Chanel de bulabilirsiniz. İyi içerik ve eğlence bizim tercihimizJ)

 

 

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir