Ana Sayfa / Genel / TROY Apple, otizmli çocuklar için uzun bir yola çıktı!

TROY Apple, otizmli çocuklar için uzun bir yola çıktı!

TROY Apple, otizmli çocuklar için uzun bir yola çıktı!

Apple Premium Reseller TROY, otizm konusunda farkındalık yaratmak ve
handikaplı bireylerin eğitimine yönelik çalışmalarına hız kazandırmak üzere
yepyeni bir projeye başladı.

 

otizm-troy-2

Projenin ilk ayağı, günlük hayatta zorluk yaşayan bireylerin ihtiyaçlarına, yine zorluklar içinden cevap vermek üzere kurgulandı. Ultra maratoncu Kıvanç Ergun ile işbirliğine giren TROY Apple, 6 gün boyunca 130 km yok kat edecek olan koşucunun en büyük destekçisi olacak. Bu süreç içerisinde, otizmicinlikyayolunda.com sitesi aracılığıyla farkındalık yaratılarak, bağış toplanacak ve ihtiyaç sahipleri için kaynak yaratılacak.

Amaç, burs sırasında bekleyen 100’lerce çocuğun eğitim giderlerine katkı sağlayarak, otizmli bireylerin toplum içine karışmasına aracılık etmek. Konuya duyarlı herkesin katkısıyla hayatına dokunulan kişi sayısının artacağından kuşku duymayan marka yetkilileri, projenin diğer kısmı için de heyecanlılar.

Projenin ikinci ayağı çeşitli eğitim ve seminerlerle devam edecek. Handikaplı bireylerin öğrenmelerini kolaylaştıran teknolojilerle donatılan cihazlar aracılığıyla hem eğitmenlerin hem de çocukların bilinirliğini ve becerisini artırmayı planlayan TROY, engelsiz bir yaşamın tüm toplum tarafından kabullenilmesi yolunda çalışmalarına devam edecek.

Siz de otizmicinlikyayolunda.com aracılığıyla kolayca bağışta bulunabilir ve otizmli çocukların eğitimi için atılan adımlara, bir adım daha ekleyebilirsiniz.

Likya Yolu Ultra Maratonu’nda yaşananları anlık olarak TROY’un sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Otizm konusunda daha detaylı bilgi için tıklayınız: www.tohumotizm.org.tr

Check Also

Duracell’den yeni çocuk güvenliği teknolojisi

Duracell’den yeni çocuk güvenliği teknolojisi Tüketici pillerinde lider markalardan Duracell, 2016, 2025 ve 2032 lityum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir