SİZ HANGİ POMPAYI TERCİH EDİYORSUNUZ?

 

10003159

Geçtiğimiz günlerde instagram da annelere sordum; ”Siz hangi pompayı tercih ediyorsunuz?”

Annelerin verdiği cevaplar içinde Medela ve Lansinoh süt sağma pompaları ilk sırada. Avent ve Ameda ise daha sonra ki tercihler.

Ben Altuğ döneminde önce hastane tipi Medela pompa kullandım. Sonra ise Lansinoh pompa kullandım. Hastane tipini ilk aylarda sütüm ok az olduğu içim ilk 2 ay kiraladım. Ama dışarıda Lansinoh elektrikli pompa kullanıyordum. 2,5-3 aylıkken Altuğ yavaş yavaş işe başladığımda evde ve dışarıda Lansinoh, hastanede ise medela hastane tipi pompa kullandım. Açıkçası her iki pompada aynı miktarda süt sağıyordum. Ama sizin sütünüz az ise ilk günler için hastane tipi pompayı tavsiye ederim.

Hamileyken pompa ile annelerin tanışmasını tavsiye ederim.Eğer işe dönecekseniz; çiftli pompa almanızı tavsiye ederim. 15 dk iki göğsünüzü sağabilirsiniz. İşe dönmeyecekseniz , pompa gerekli olup-olmadığını bilemediğimiz için elinizde manuel bir pompanız olmasını tavsiye ederim. Manuel pompalar arasında benim en çok beğendiğim Lansinoh Manuel pompa. İki kademeli olmasının çok önemli olduğunu ve daha randımanlı sağım yapacağına inanıyorum. Bana danışan annelere tavsiye ettiğim ve  kullanan her anne çok memnun:) Eğer doğum yaptıktan sonra sütünüzün tam olarak gelmediğini veya yeterli olmadığını düşünüyorsanız Hastane tipi pompa kiralamanızı tavsiye ederim. Özellikle ilk 2 ay..Onun için doğum yaptığınız hastanenin bebek odasından pompa kiralayacağınız yerin telefonunu almanızı öneririm.

Hangi marka derseniz,;

-Hastane tipi pompalar Medela ve Ameda bence her ikisi de çok başarılı pompalar.

Manuel Pompa; Lansinoh iki kademeli pompasını çok beğeniyorum.

-Çiftli pompa olarak da Lansinoh pompaları tavsiye edebilirim.

 

 

 

 

Check Also

9-12 Ay Bebek Menüsü

Artık bebeğiniz pek çok şeyi deneyimledi. Yavaş yavaş akşam öğününe başlıyoruz. Bu aydan sonra artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.