HelloWorld ‘u biliyor musunuz?

HelloWorld, Suadiye, Ayşe Çavuş Caddesi üzerinde yer alan bir Çocuk Gelişim ve Aile Merkezi. Kendilerini, ”Çeşitli atölye çalışmaları, aktivite ve hizmeleri ile çocuklar ve aileleri için alternatif bir buluşma mekanı” olarak tanımlıyorlar. Düzenledikleri atölye ve etkinliklerin temelinde çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine yönelik çalışmalar yatıyor.

 

 Go Atölyesi:

helloworld aktivite ve etkinlikler 2

HelloWorld’de Atölyeler

Atölyeleri olabildiğince güncel tutuyor, yeni içerikler ekleyerek zeginleştiriyor ve farklı alanlarda uzman eğitmenlerle beraber atölyeler düzenliyorlar.

Go Atölyesi:

HelloWorld, İstanbul Go Okulu işbirliğinde hem çocuklar hem de yetişkinler için Go Atölyeleri düzenliyor.

Go Nedir? Go, şans öğesi içermeyen bir strateji oyunudur. 19 dikey ve 19 yatay çizgileri olan bir tahtada siyah ve beyaz taşlarla oynanır. Her iki oyuncu diğerinden daha büyük bir alanı kontrol etmek ister. Birkaç basit kural üzerine kurulu olan Go, aşama kaydedildikçe karmaşıklaşmaya ve derinleşmeye başlar. Go oyununun çocuklarda analitik düşünme, analiz etme ve hesaplama, odaklanma, empati yapma, yenme ve yenilmeyi öğrenme, stratejik düşünme, hafıza kuvvetlendirme gibi faydaları vardır.

Drama Atölyesi: Pantomim ve Eskrim

Atölye çalışmalarının hedefi, çocukların kişiliğinde doğuştan var olan yaratıcılığı arttırmak ve bunu tüm hayatları boyunca korumalarını sağlamak. Helloworld, Drama çalışmalarını, bu yolda ilerlerken yararlanılabilecek en önemli araçlardan biri olarak görüyor. Bu çalışmalar çocuklarda, sosyal, dilsel, işitsel gelişimi sağlarken bir yandan da empati becerilerini arttırır.

*Bu atölyeyi, diğer merkezlerdeki drama çalışmalarından ayıran en büyük özellik; çocuklarda bedensel farkındalığı geliştirici çalışmaları desteklemesi açısından dramayı, pantomim ve eskrim çalışmalarıyla birleştirmeleri.

 

Çocuk Yogası:

Çocukların konsantrasyon ve koordinasyon becerilerini geliştirirken bir yandan da onlara esneklik kazandırır. Dersler çeşitli oyunlar ve hikaye anlatımlarıyla süslenir. Çocukların hayal kurma becerilerine yönelik çalışmalar yapılır. Yoganın verdiği hareket özgürlüğü sayesinde, çocukların yogadan aldıkları keyif, onları duygusal ve zihinsel açıdan daha dengeli yapar.

helloworld aktivite ve etkinlikler 1

MuziKids:

06-24 aylık bebeklerden 7 yaşa kadar olan çocukların motor becerilerinin gelişimine yardımcı olan ve dilsel, beyinsel, sosyal, duygusal gelişimlerine katkıda bulunan müzik temelli bir program. Anne ve çocukların beraber katılabilecekleri, çocukların konsantrasyon becerilerinin artmasını ve hafızalarının gelişmesini sağlayan bu atölye çalışmalarında, zaman zaman çeşitli şarkılar eşliğinde dans ediyor, çeşitli müzik enstrümanlarıyla çocukların hayal gücünü geliştirici drama ve ritim çalışmalarına yer veriliyor.

Resim Atölyesi:

Ağırlıklı olarak 3 – 7 yaş arası çocuklara yönelik çalışmaların olduğu bu atölyede çocuklar yaratıcılıklarını keşfederken bir yandan da çizim ve boyama tekniklerini öğreniyorlar.

Aktif İngilizce:

İngilizce bilen çocukların dil becerilerini sosyal yaşamlarında rahatlıkla kullanabilmelerini amaçlayan bu programda 1 saat boyunca, anadili İngilizce olan öğretmenlerle, çocuklar tamamen İngilizce’ye dayalı sohbetler ediyor ve İngilizce oyunlar oynuyorlar.

 

 

HelloWorld’ün Hizmetleri,

 

HelloWorld, atölyelerinin yanında ailelere farklı dallarda hizmetler de sunuyor.

 

helloworld photos

HelloWorld Photos: Suadiye’deki mekanlarında bulunan mini fotoğraf stüdyosunda profesyonel fotoğrafçılar eşliğinde; aile, çocuk, bebek, özel gün fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyorlar. Ayrıca stüdyo dışında, ailelerin belirlediği hastane veya farklı mekanlarda doğum, yeni doğan ve konsept fotoğraf çekimleri yapıyor ve fotoğraf albümleri hazırlıyorlar.

Anne & Baba Okulu ve Kahve Sohbetleri: HelloWorld her ay, Anne-Baba Okulu adı altında uzman psikologlar eşliğinde çocuk gelişimine ve anne-baba-çocuk iletişimine yönelik farklı konu başlıklarını içeren seminerler düzenliyor. Belirlenen seminer konuları dışında ailelerin özel olarak sormak istedikleri sorular için, tek kişi olarak veya daha minik gruplar halinde çocuk gelişim uzmanları ile bir kahve eşliğinde sohbet edebilmeleri de mümkün. Ayrıca, uzmanlardan çocuğunuzun gelişim takibi konusunda da tavsiyeler alabilirsiniz.

Yurt Dışı Etkinlik ve Danışmanlık: HelloWorld, 7 yaşından başlayarak çocuklar ve aileleri için yurt dışında eğitim ve aktivite imkanları sunuyor. Ana programlar: 9-17 yaş arası çocuklar için Cambridge’de İngilizce Yaz ve Kış Okulları ve Londra’da Anne-Çocuk İngilizcesi (7-12 yaş arası çocuklar için).

helloworld minikamp

 

Mini Kamp: HelloWorld, aileler için doğada toprak ile iç içe aktiviteler ve kamplar düzenliyor. Kamplarda yaptıkları başlıca etkinlikler: Hazine Avı (Treasure Hunt ve GeoCaching), Oryantiring, Trekking, Anne-Çocuk Yogası, Go, Mandala, Çiçek Süsleme ve Kil Yapımı…

Daha detaylı bilgi ve iletişim için: www.helloworld.com.tr

Check Also

Uyku, bebeklerin gelişimi için beslenmek kadar önemli

Uyku, bebeklerin gelişimi için beslenmek kadar önemli Büyük bir heyecanla beklenen evin yeni üyeleri bebekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir