Ana Sayfa / Doğum / Femilift’i duydunuz mu?

Femilift’i duydunuz mu?

Geçtiğimiz günler de Sevgili arkadaşım Gül Sural’ın da davetiyle Koşuyolu’nda Park 15 de muayenesi bulunan Dr. Murat Emanetoğlu’nu dinlemeye gittim.

Kadınların hayatının belli aşamalarında başına gelebilecek olan vajinal sıkıştırma ve stres üniner inkontinans durumunda cerrahi müdahale gerekmeyen lazer ile tanıştık. Femilift!

 12743819_10153209030587024_3902542762347483651_n

Hamilelik, doğum, menapoz ve hormonal kaynaklı sorunlar, kadınları etkileyen ve beraberinde genital yapıda deformasyonlar oluşturabilen etkiler yaratabilir.  Her 3 kadından birinde mevcut olmasına rağmen toplumsal tabular sebebiyle çok fazla dile getirilemeyen bu problemler maalesef hayatı direkt etkilemektedir.

 

Femilift; idrar kaçırma, genital bölgedeki deformasyonları ve tekrarlayan vajinal enfeksiyoları, jinekolojik muayene gibi acısız ve hızlı bir yöntemle tedavi eden bir lazer teknolojisidir. Doğum sonrası süreçte, vajinal bölgedeki bozulan doku, pelvik taban direncini zayıflatabilir.

Son teknoloji bir sistem olarak Femilift; vajinal dokuyu güçlendirip form kazandırarak tamamen iyileşme sağlar.

Vajinal kuruluk, tekrarlayan enfeksiyonlar ve  idrar kaçırma, kadınların hem cinsel hem de sosyal hayatlarını sıkıntıya sokmaktadır.

Femilift yöntemi ile yapılan genital estetik uygulamalar, sosyal hayatın kalitesini arttırmasının yanı sıra cinsel hayatı da sağlıklı hale getirir.

Eğer sizlerinde doğum veya yaşlanmaya bağlı vajinal sorunlarınız varsa, idrar kaçırma veya HPV gibi sıkıntılı durumlarınızda Femilift ile tedavi olabilirsiniz. Bu bir tür lazer. Standart jinekolojik bir muayene benzeri uygulamadır. Tedavi sırasında dokuyu nazikçe ısıtmak, hali hazırda olan liflere/ sinirlere temas sağlamak ve yeni kolajen oluşumunu harekete geçirmek için çığır açan CO’ lazer teknolojisi kullanılıyor.Özel tasarlanmış tek kullanımlık steril bir prob vagina içine yerleştirirlir. Prob vaginal bölgenin tamamını tedavi edinceye kadar vajina içinde 360 derece döndürülür.

Her tedavi uygulama süresi 30 dakikadır. En iyi sonuç içinde 4 hafta arayla 3 tedavi seansı tavsiye ediliyor.

Femilift kadın ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede karşılamak için tasarlanmıştır. Doktorunuz tıbbi geçmişinizi gözden geçirdikten sonra , eğer Femilift prosedürüne uygun bir adaysanız tedaviniz gerçekleşiyor.

Dr. Murat Emanetoğlu bu sistemi bizlere detaylı anlattı ve bence bu kadar konforlu bir tedavi yöntemi bir kadın için çok önemli.

İdrar kaçırma( stres üriner inkontinans), vaginal sıkılaştırma, doğum sonrası rehabilitasyon, menapoz ile vaginal kuruluk ile tekrarlayan enfeksiyonlarınız varsa Femilift’i deneye bilirsiniz.

Check Also

Doğum sonrası korse kullanmalı mıyız?

Doğum sonrasında korse kullanmalı mıyız? Hamile kaldıktan sonra en çok merak ettiğimiz konulardan bir tanesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir