Ana Sayfa / Genel / www.konusakonusa.com

www.konusakonusa.com

 

image

Uzaktan (online) psikolojik danışmanlık bana uyar mı?

Aşağıdaki kategorilerden birine dahil iseniz uzaktan psikolojik danışmanlık sizin için iyi bir seçenek olabilir:
Sağlık ya da çocuk bakımı gibi sebeplerden evinizden ayrılamıyorsanız.
Dışarıda bir seansa vakit ayıramayacak iş/aile temponuz varsa
Her psikoloğun uzmanlık alanı ayrıdır. İhtiyaç duyduğunuz konuda (örneğin: evlilik sorunları, hamilelik sorunları, çocuk psikolojisi) deneyimli klinik psikolog ve psikolojik danışmanlara kolaylıkla ulaşamayacağınız bir yerde yaşıyorsanız.
Psikolojik danışmanlık aldığınızı etraftan kimsenin görmesini istemiyorsanız.
İş temponuz haftadan haftaya farklılık gösteriyor ve dışarıdaki bir danışmanlık merkezinde randevu saatini sabitlemekte zorlanıyorsanız; esnek randevu saatlerine ihtiyacınız var ise
Bir psikolog ile yüzyüze gelmekte rahat hissetmiyorsanız (görüntülü konuşma seçeneğinde kamerayı açmak zorunda değilsiniz)

Nasıl randevu alınıyor?
Randevu için iki seçenek var: Telefon ile görüşme (tele-terapi) ve internet üzerinde görüntülü görüşme (web-terapi). Hangi seçeneği kendinize yakın buluyor iseniz onu seçebilirsiniz. Web-terapi için bilgisayarınıza hiçbirşey yüklemenize gerek yok. KonuşaKonuşa’da kullanılan görüntülü görüşme düzeneği doxy.me’dir ve Amerika’da hekimlerin, psikiyatrist ve psikologların online görüşmeler için kullandığı, HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) tarafından onaylı, güvenliliğinizi ve gizliliğinizi sağlayan bir teknik sistemdir.
Tele-terapi ya da web-terapi alternatiflerinden birini seçtikten sonra, almak istediğiniz danışmanlığın süresini 30 dakika ya da 50 dakika olarak siz belirlersiniz. Danışmak istediğiniz konunun uzmanını da seçtikten sonra, o uzmanın ajandasındaki en uygun saat aralığını işaretleyerek, randevunuzu belirlemiş olursunuz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?
Randevu gün ve saatinizi belirledikten sonra, sistem sizi ödeme yapmaya sevkedecek. Ödemeyi isterseniz kredi kartınızla, isterseniz de belirtilen bankalara havale yaparak gerçekleştirebilirsiniz.
Bana neden bir profesyonelin yardımı gerekiyor?
Akıl danışmak ya da sizi dinleyecek birini bulmak amacı ile bu siteye girmiş olabilirsiniz. Aslında terapi ve psikolojik danışmanlık iyi bir dinleyici olmaktan çok daha fazlasıdır. Deneyimli bir psikolog, sizin içinde bulunduğunuz duruma yeni bir bakış açısı getirir, takıldığınız yerden çıkmanıza olanak sağlar ve hayatınızda ve kendinizle ilgili duygularınızda bazı değişikliler yapmanızı mümkün kılar.
Belki de sizde bir terslik olduğunu düşünüyorsunuz. Bu işi profesyonelce yapan biri içinde bulunduğunuz halin normal çerçevede olup olmadığını ölçebilir ama arkadaşlarınız ölçemez. KonuşaKonuşa’da çalışan uzmanlar sizi anlayabilecek ve doğru şekilde yönlendirebilecek nitelikte ve deneyimde psikologlardır.

Check Also

Duracell’den yeni çocuk güvenliği teknolojisi

Duracell’den yeni çocuk güvenliği teknolojisi Tüketici pillerinde lider markalardan Duracell, 2016, 2025 ve 2032 lityum …