‘’BEBEĞİNİZ İÇİN SAĞLIKLI BİR GELECEK’’

Kordon Kanı Bankası

 

Günümüzde binlerce anne, bebeklerinin kordon kanı kök hücrelerini özel kordon kanı bankalarında saklatıyor.

 

Çocuğunuzun kök hücrelerini saklayarak, onun sağlığını koruma altına alabilmek için çok önemli bir adım atmış olursunuz.  Tıbbi gelişmeler ile birlikte kök hücreleri kullanarak uygulanan tedavi olanakları da artmaktadır. Bu yüzden çocuğunuzun kök hücrelerini saklamanın, onun geleceği için vereceğiniz en iyi kararlardan biri olabileceğine inanıyoruz!

Kök hücreler, vücudumuzdaki bütün doku ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Henüz farklılaşmamış olan bu hücreler sınırsız bölünebilme ve kendini yenileme, organ ve dokulara dönüşebilme yeteneğine sahiptirler.

İnsan vücudundan en kolay şekilde ve acısız elde edilen kök hücreler kordon kanı kök hücreleridir. Bu hücreler aynı zamanda en genç, saf ve temiz kök hücrelerdir ve bebeğinizle %100 uyumludur.

Doğan bir bebeğin kordon kanı kök hücrelerinin toplanıp kendi adına saklanması ‘özel kordon kanı bankacılığı’ olarak bilinmektedir. Kök hücrelerinin, bu işi yapan bir bankada saklanması için aile baştan bir sefere mahsus olmak üzere belli bir ücret ödemektedir. Kök hücreler, seçilen kordon kanı bankasına gönderildikten sonra dondurulup bebeğin adına saklanmaktadır.

Kordon kanı kök hücreleri, günümüzde lösemi, kan kanserleri, kemik iliği kanserleri, solid tümörlerini de içeren 85’in üzerinde farklı hastalığı tedavi etmektedir. Çığır açan kök hücre araştırmaları, Celebral palsy, şeker hastalığı (diyabet), multipl skleroz, karaciğer sirozu gibi hastalıkları da içeren yüzlerce hastalığın tedavisine umut olmaktadır.

Novas’ın temsil ettiği Future Health Biobank, kordon kanı kök hücre saklanmasında öncü kök hücre bankaları arasındadır. İsviçre ve İngiltere olmak üzere iki farklı lisanslı laboratuara sahiptir. Son derece gelişmiş olan tesisleri ile Avrupa’deki en yenilikçi ve en güvenilir banka olduğu onaylanmıştır. Tüm dünyadan 65.000’den fazla ailden kök hücre örneği toplanmış ve saklanmıştır. Future Health Biobank bünyesinde saklanan kök hücreleri ile tedavi olan hastaların başarı öyküleri vardır.

Novas Görsel

Novas, Future Health Biobank’in Türkiye’deki tek yetkili temsilcisidir. Türkiye’den kordon kanı Novas yetkilileri tarafından bankanın İngiltere’deki laboratuarına ulaştırılır. Future Health Biobank’de saklanan kök hücre örnekleri dünyadaki tüm hastaneler tarafından nakil için kabul edilmektedir.

İhtiyaç halinde gereken kök hücre örneği nakle hazır bir şekilde ücretsiz olarak nakil merkezine gönderilmektedir. Future Health Biobank müşterisine kök hücre nakli gerektiğinde 10.000 Euro mali destek sağlamaktadır.

www.novacellturkey.com

Check Also

Emzirme sürecinde size neler gerekir?

    EMZİRME sürecinde size neler gerekiyor? Sorunun cevabı bebek ve anne , tabii ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir