Ana Sayfa / Emzirme / Babalar için Emzirme İpuçları

Babalar için Emzirme İpuçları

 

baby-2__3027870b

 

-Emzirme hem anne hem de bebek için içgüdüsel olsa da öğrenilen bir davranıştır. Baba olarak siz bu süreçle anne ve bebeğin yanında sabırlı ve destekleyici olmalısınız.

-Emzirme sürecinin ağrılı olmaması gerekir. Eğper böyle bir süreçte ise anne ile bebek , baba bir emzirme danışmanı bulabilirsiniz.

-Emzirme sonrasında bebeğinizin gazını siz çıkarın.

 

indir (11)

-Bebeğinizin bezini değiştirmek de anne için önemli olur.O arada anne de bebeğini emzirebileceği en uygun pozisyonu almak için hazırlanabilir.

-Bir anne bebeğini 2-3 saatte bir emzirdiğini düşünürseniz, emzirme aralarında annenin duş almasını yemek yemesini teşvik edebilirsiniz. 15 dk bile olsa kendi kendine kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

-Özellikle emzirme döneminde annenin omuzları ve ayakları gerilebilir. Siz eşinize ayak ya da omuz masajı yapabilirsiniz.Masaj, dinlenmesini ve canlanması için vücut kimyasalları salgılar. Anne sonsuza kadar rahatlatıcı bu masaj için size müteşekkir olacaktır.

Check Also

Bebeklerin uyku düzeni

Bebeğin uyku ihtiyaçları nelerdir?     Bebeklerde uyku ihtiyacı yaşlarına bağlı olarak değişmektedir. Yenidoğanlar çoğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir