Maxicosi Oto koltukları

 

 

image

 

Geçtiğimiz günlerde Saadet Algan’ın davetiyle Maxicosi’nin oto koltuklarını tanımak için bir toplantıya katıldım.

Maxicosi ,Altuğ doğduğu yıllarda popüler bir marka olması ve oğlum için en güvenli oto koltuğu ve bebek arabası olduğu için bizim tercihimizdi. Bebek arabası olarak o yıllarda 3 tekerlekli arabalar popülerdi ve bende bayılıyordum:)) Tabii ki alırken görüntüsü yanında güvenlikle ilgili detaylara daçok dikkat etmiştik. Geçtiğimiz günlerde marka yetkililerinden de dinlediğimde doğru karar verdiğim için çok mutlu oldum. Oto koltuğu olarak bu yılın başına kadar maxicosi kullanmıştık.

Benim Yenidoğan bebek alışverişi anlattığım eğitimlerimde “Bebek arabaları ve oto koltukları” her zaman babaların en ilgisini çeken konu. Sanırımkonumu araba olunca bebek yada normal araba fark etmiyor, erkekler için:)))

 

image image image image


Biraz da Maxicosi oto koltuklarının teknik özelliklerinden bahsedersem;

-Isofixli ;

Isofixli oto koltuğunda çelik bağlantı çubukları oluyor ve bu çubuklar aracın arka koltuğunun arasında bulunan demir halkalara monte ediliyor.

Peki bunun avantajı nedir, derseniz; Emniyet kemerinden daha sıkı oluyor, bir kaza anında oto koltuğu araca taş gibi yapışıyor (emniyet kemerli modeller 5 cm kadar öne gelebiliyormuş, tabi bu büyük kazalar için). Bu nedenle daha güvenli . İkinci olarak da isofixli oto koltuğunun araca montajı çok daha kolay. Özellikle sürekli sök-tak yapacaksanız, çok avantajlı.. Tabi isofixli koltuk almadan önce aracınızda isofix bağlantısı var mı ona bakmanız gerekiyor.

-Ekstra baş-boyun koruma yastığı da bulunuyor. Ancak içindeki ekstra boyun koruma yastığı çocuğun boyu uzadıkça yukarı çekildikçe, oto koltuğunun biraz üzerinde kalıyor.

-Bebeğin konforu açısından çok konforlu, rahat.Çoğuoto koltuğa göre daha fazla yatış olanağına sahip ve daha yüksek. Bu da çocuğun arabada uyurken daha rahat etmesi ve yüksek olmasından dolayı daha bebekken bile etrafı görerek yolculuk etmesi demek. Ayrıca Maxi Cosi Pearl de güvenlik testlerinden 5 üzerinden 4 almış bir oto koltuğu, yani en güvenliler arasında.

-Koltuk, alt bazasına oturtulduğunda, bazada 3 yeşil ışık yanması gerekiyor; bu ışıklar koltuğun tam monte edildiğini gösteriyor.

-Ayrıca isofix sisteminde ki aşağı doğru inen çelik çubuk, kaza anında koltuğun araca çok daha fazla sabitlenmesini sağlıyor. Bu da ekstra güvenlik..

 • Maxicosi İsize uyumlu bir otokoltuktur.. i-Size Nedir?, diye merak ederseniz;
  i-Size 2013 Temmuz ayında yürürlülüğe giren Avrupa oto koltuğu güvenliği düzenlemesidir. R129 düzenlemesinin bir parçasıdır ve bebekler ve yaklaşık 4 yaşına kadar olan küçük çocukların yeni oto koltuklarında uygulanır.
  i-Size arabalarda çocuk güvenliği hakkındaki son araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir.İSize standartını daha güvenli kılan nedir, diye sorarsanız;
  • Çocuk için geliştirilmiş baş ve boyun koruma
  • 15 aya kadar olan bebek ve küçük çocuklar için sürüş yönünün tersine seyahat etme zorunluluğu
  • ISOFIX bağlantı kullanma zorunluluğu – ISOFIX oto koltuğunu arabaya doğru bir şekilde ve kolayca bağlanmasını sağlayan sistemdir
  • i-Size oto koltukları neredeyse tüm ISOFIX bağlantılı arabalara uygulanır
  • Bebeğinizin kilosu yerine boyuna göre oto koltuğu seçmeniz gerekir.

Bu toplantıda çok önemli bir paylşaım daha vardı.Maxi-Cosi, ürünlerine duyduğu güvenin bir göstergesi olarak Haziran 2016 itibariyle üretim hatalarına karşı standart 24 ay olan garanti süresini ilk satın alan kullanıcı için ömür boyunca uzatarak bu büyük hizmeti tüketicilere sunmaya başlamış.Bu kapsamda, yeni bir Maxi-Cosi oto koltuğu, bebek arabası ve/veya port-bebe alan ve 3 ay içinde Maxi-Cosi web sitesinden ürününü kaydeden aileler sadece ilk çocukları için değil; ürünün ömrü boyunca güvenle kullanabilme imkanı sunan Maxi-Cosi Ömür Boyu Garanti hizmetinden yararlanabileceklermiş.

Ne muhteşem değil mi?

 

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir