Ana Sayfa / Bebek Bakımı / BIOPLANTE BEBEK VE ÇOCUK DİŞ MACUNLARI  

BIOPLANTE BEBEK VE ÇOCUK DİŞ MACUNLARI  

BIOPLANTE DOĞAL VE ORGANİK İÇERİKLİ FLORÜRSÜZ YUTULABİLİR BEBEK VE ÇOCUK DİŞ MACUNLARI

dn

Sağlıklı dişler ve sağlıklı gülücüklerle kalmanın en kolay ve en pratik yöntemi düzenli olarak diş fırçalama alışkanlığıdır. Küçük yaşlarından itibaren düzenli bir şekilde diş fırçalamayan bireyler dişlerini çok genç yaşlarda geri dönüşü olmayacak bir şekilde kaybedebilirler. Bebeklerin ilk süt dişleri 6-8 aylıkken çıkmaya başlar. Süt dişi sayısı 20 adettir. 20 adet süt dişinin tamamının çıkışı yaklaşık olarak 36 ayda tamamlanır.

Bebeklerimizin ve çocuklarımızın diş çürümelerini önlemek elimizde.

Bebeklerde ve çocuklarda diş çürümelerinin bazı nedenleri

  1.  Yetersiz ağız ve diş temizliğine bağlı yetersiz ağız hijyeni,
  2.  Soydan gelen hassasiyet yani genetik faktörler,
  3.  Çok sık aralıklarla yeme-içme alışkanlığı,
  4.  Şekerli yiyecek veya ilaç verilmesi,
  5.  Asitli içeceklerin Çocuklar tarafından sık tüketilmesi

Bebek ve çocuklarda çürük nasıl önlenir?

  •  Bebeklere,yukarıda anlatıldığı şekilde, düzenli ve etkili ağız ve diş temizliği uygulanmalı,
  •  Bebeklerin dengeli ve düzenli beslenmesine dikkat etmeli,
  •  Çocuk 2,5-3 yaşına ulaştığında diş fırçası ve diş fırçalama işlemi ile tanıştırılmalı.

Peki bu diş fırçalama sürecinde hem bebeklere hem de çocuklara özel diş macunu kullanmakta çok önemli. Ben Altuğ için kullandığım Bioplante diş macunlarından sizlere bahsetmek isterim.

 

     Çocuklar ve bebekler için özel olarak tasarlanmış macun, bebek ve çocuk dişlerine zarar vermeden ağız bakımına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan organik Aloe vera, ağız kuruluğunun, aft ve ağız içinde oluşan yaraların önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca Aloe vera sayesinde hassas ve kanayan diş etlerine oksijen taşınımını hızlandırarak, diş eti kanamalarının azalmasına yardımcı olur, diş ve diş etlerinin hassas bakımını yapar. Bebeklerde diş çıkarma döneminde bebeklerin ağrıyan diş etlerini rahatlatmaya yardımcı olur.

Çocuk diş macununda bulunan doğal çilek & muz; bebek diş macunlarında bulunan doğal muz & vanilya aromaları, hoş tadı ile bebeklerin diş fırçalama alışkanlığını kazanmasına destek olur.

İçeriğinde, çürüğe neden olmayan doğal tatlandırıcı Xylitol (Ksilitol) kullanılmıştır. Xylitol, diş fırçalama esnasında tükürük salgısını artırarak dişlerde doğal film tabakası oluşturarak çürüğü engellemeye yardımcı olur ve bakteri üremesini engeller. İçeriğinde kesinlikle FLORÜR yoktur. Toksikoloji raporları almıştır bu sayede yutulduğunda zarar vermez. Yutulabilirdir.

Sertifika standartları gereği ürün içerisinde KESİNLİKLE; alkol, paraben ve türevleri, petrokimyasal maddeler, GMO (GDO), optik parlatıcı, Gluten, SLS ve SLES, yapay tatlandırıcı, sentetik boya, sentetik parfüm BULUNMAZ.

Bioplante ürünleri, Avrupa’da saygınlık kazanmış katı kurallı sertifika olan NATRUE tarafından sertifikalandırılmıştır. Ürünler tamamen bitkisel olduğu için vejetaryendir. Ürünler hayvanlar üzerinde teste tabi tutulmamıştır. BIO sertifikasına da sahiptir.

Eğer bende bebeğim , çocuğum için Bioplante diş macunu kullanayım diyorsanız; organik ürün satan çoğu mağazada, bebek mağazalarndan alabilirsiniz. Ben http://www.bio-plante.com/urunler/bioplante-bakim-urunleri/agiz-bakim-urunleri/ üzerinden güvenle satın alıyorum. Tavsiye ederim.

Check Also

Yenidoğan Bebeklerde Uyku için İpuçları

Yenidoğan Bebeklerde Uyku İçin İpuçları Bebeğiniz doğana kadar uykuyla ilgili bir fikriniz yoksa, bebeğiniz doğunca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir