Hamile okuluna gitmek neden gereklidir

i%cc%87pek4
Doğum öncesi kurslar gerek anne gerekse baba açısında doğuma hazırlıkta büyük yarar sağlamaktadır. Anne psikolojik ve fiziksel olarak doğuma hazırlanırken baba da onun yanında olarak kendini bu serüvene hazırlar.
 Hamilelik dönemi bayanların fiziksel ve psikolojik değişimler yaşadıkları zor bir dönemdir. Anne adaylarının gerek kendisi ve gerekse bebekle ilgili kaygıları,doğum ve sonrasında yetersizlik korkusu bazen hamilelik döneminin endişe ve sıkıntılarla dolu geçmesine neden olmaktadır.

 Hamile Okulu’nun amacı,hamilelik süreci, doğum ve bebek bakımı gibi konularda anne ve baba adaylarını bilinçlendirerek kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmelerini sağlamaktır.

Hamile Okulu’nda hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlara, doğum sürecine,doğuma yardımcı olan nefes ve masaj tekniklerine,emzirme-anne sütü ve doğum sonrası anne-bebek sağlığına kadar bilinmesi gereken tüm konular, hamile eğitmeni Esra Ertuğrul tarafından anlatılacaktır

Günümüzde, geleceğin anne babalarının çocuklarıyla ilişkilerine alışmasını ve yeni rollerini benimsemesini kolaylaştıracak ve destekleyecek doğum öncesi kurslarına talep artmaktadır. Bu tip kurslar talepleri karşılamak için içeriklerini zenginleştirerek “doğuma ve anne-baba olmaya hazırlanmak” konularında destek vermekteler. Hamile Okuluna anne adayları istediği takdirde programa eşleri ile katılabilirler.
Bu tip kurslara hamileliğinizin ikinci üç aylık dönemde başlayabilir. Bireysel veya grup çalışmasını tercih etmiş olabilirsiniz. Doğumun nerede olacağı veya kimin yaptıracağı da önemli değildir. Bu tip çalışmalarda önemli olan yaratılan güven atmosferidir. Baba adayı da bu çalışmalara dahil edilebilir. Özellikle nefes alma egzersizlerinde baba adayının desteğine gerek duyulmaktadır. Her bir ders önemlidir. Derslerde çeşitli konular tartışılır: Hamilelik, vücudunuz, nefes alma egzersizleri, farklı duruşlar, vs. Hamile eğitmenimiz ve psikoloğumuz orada bulunarak bebeğinizin günlük yaşamı ile ilgili soruları yanıtlar: Tuvalet ve beslenme vb.
Doğum sadece gebeliğin fizyolojik olarak bitmesi demek değildir. Kadının vücuduyla ve ruhuyla yaşadığı hayatındaki en önemli deneyimdir. Doğum sırasında bebeğine ve kendine yardımcı olacak becerileri öğrenmek, doğuma aktif bir şekilde katılabilmek; hem sağlıklı bir bebeğe sahip olmak, hem de iyi bir doğum deneyimi yaşamak, anne olmanın hazzını bir kat daha arttıracaktır.
Sizde hamile okulumuza kayıt olmak isterseniz; bebeimgeliyor@hotmail.com email atabilirsiniz.
Detayları için; tık tık

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir