Ana Sayfa / Genel / ERKEN MÜDAHALE VE BİLİNÇLENDİRME” KAMPANYASI

ERKEN MÜDAHALE VE BİLİNÇLENDİRME” KAMPANYASI

image

Anne karnında gelişim sürecinin bebeğe veya anneye bağlı nedenlerle tamamlanamayan bebeklerdir Prematüre Doğumlar…

CP gebeliğin erken döneminde oluşmuş olsa da, yeni doğan ve 4 aydan küçük süt çocuğunda tanı koymak her zaman kolay değildir. Bu nedenle gebeliğin iyi takip edilmesi, doğumun tam teşekküllü hastanelerde gerçekleşmesi ve prematüre doğan bebeğe erken ve doğru müdahale edilmesi büyük önem taşıyor.

TSÇV Aile Danışma Merkezi, Erken Müdahale’nin önemine dikkat çekmek ve burada da farkındalığı artırmak için Dünya Prematüre Günü’nde büyük bir sosyal medya farkındalığı kampanyasına başlıyor.

Fotoğraf ya da Videonu çek, Hikâyenle Paylaş…

Bu kampanya;
Prematüre doğum yapmış bebek sahibi annelerin 7-15 Kasım tarihleri arasında Facebook ve Instagram üzerinden #ilkpatik hastagiyle gerçekleşecek.
16 Kasım’da en beğenilen üç hikayenin seçilerek ödüllendirileceği kampanya, 17 Kasım Dünya Preamatüre Günü’nde erken müdahalenin öneminin de vurgulandığı bir bültenle basına da tanıtılacak.
Yürütülen bu kampanya sayesinde farkındalıkların yükselmesi ve daha fazla prematüre bebek ailelerinin bilgi sahibi olması hedefleniyor.
Katılımcılar, kampanyaya katılarak hem prematüre bebek aileleri ile empati kurmak konusunda adım atıyor hem de prematüre çocuklar için farkındalık yaratılmasına katkıda bulunuyor.

Check Also

Yenidoğan Bebeklerde Uyku için İpuçları

Yenidoğan Bebeklerde Uyku İçin İpuçları Bebeğiniz doğana kadar uykuyla ilgili bir fikriniz yoksa, bebeğiniz doğunca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir