Çocuğunuzun eğitimi için eğlenceli yollar bulmalısınız!

image

Prof. Dr. Lesley Regan’ın da “Hafta Hafta Hamilelik” kitabında söylediği gibi; “Hamilelik hayatta çıkacağınız en önemli yolculuklardan biridir.” Bu konuda sanırız tüm aileler bizimle hem fikirdir. Bir önemli yolculuk daha var ki o da çocuğunuzun eğitimi. Bu eğitim süreci o kadar değerli ve hasssas ki işi şansa bırakmamak gerekiyor. Uzmanların söylediklerini dinlemek, size uyan taraflarını çocuklarınıza uyarlamak, bir elekten geçirmek ise başlı başına zor ve mühim bir iş. Bunun için neler yapmak gerekiyor? Hangi kitap Doğru? Hangi uzmanı dinlemeliyim? Soruları da çığ gibi büyüyor.

Aslında, asıl olan şey kendinizi ve çocuğunuzu tanımak. Gerisi zaten geliyor. Uzmanlara göre 9-48 ay arası olan eğitim çocuklarınız için oldukça önemli. Bunu farkeden Adım Adım eğitim Setleri de bu nedenden yola çıkarak çok geniş kapsamlı bir eğitim seti hazırlamış. Yukarıda da dediğimiz gibi kirli bilginin bu kadar çok olduğu bir dünyada hangi markaya nasıl güvenileceği asıl soru.

Bunun için çok önemli bir savı var Adım Adım’ın: PEDAGOGLARI ve PSİKOLOGLARI! Setin ana materyali olan aktivite kitabını pedagoglar ve psikologlar hazırlıyor. Her ayki Gelişim tablosu, bu tabloya göre belirlenen zihinsel, motor, duygusal-sosyal ve diş gelişimini destekleyecek aktiviteler, bu aktivitelere yardım edecek materyallere kadar pedagoglar ve psikologlar hazırlanıyor. Tüm ekibin bilgisine Adım Adım Eğitim Setine ait siteden ulaşabilirsiniz.

Bebeğinizin gelişimini her ay izlemek, gözlemlemek, bebeğinizin ihtiyaçlarını bilmenizde ve buna göre şekil almanızda en büyük yardımcınız olacaktır. Normatif özellikler göz önüne alınarak hazırlanan eğitim setlerinde her ay size gelen gelişim tablosundan bu ay bebeğinizin hangi konularda size sürpriz yapabileceğini görebilir, bu konulara eğilebilirsiniz.

Bebeğinizle birlikte geçirdiğiniz zamanın nitelikli olması çok mühim! Onunla oynadığınız oyunların hangi amaca hizmet ettiğini bilmek, oyunlar sonundaki gelişmeleri gözlemlemek her anne ve babanın isteyeceği bir şey olduğunu biliyoruz. Çocuğunuzun eğitimi ve gelişimi beklemiyor biliyoruz, haydi siz de hala Adım Adım ile tanışmadıysanız, hemen inceleyin. Siparişinizi verin ve bırakın her ay evinize çocuğunuza özel olan bir kutu gelsin. Birlikte eğlenin, birlikte öğrenin!

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir