Markalar Dolap Beklemez ve Sinem Güven

img_9252

Geçtiğimiz hafta 5moms olarak İpek, Sinem, Alev, Burcu ve ben Sinem Güven ile röportaj yapmaya gittik. Sinem Güven’in ikinci el ürünleri sattığı Markalar Dolapta Beklemez ve anneliği hakkında sohbet ettik.

‘Markalar Dolap Beklemez’ adını verdikleri  Türkiye’nin ilk ikinci el moda A+ mağazayı Dreamstalk sosyal girişiminin kurucusu Semih Yalman ile Hathi Jewelry’nin yaratıcısı Sinem Güven birlikte açmışlar.

Sinem Güven ile mağazalarını açma hikayesini şöyle anlatıyor; Semih ve benim dolaplarımız da çok güzel kıyafetlerimiz vardı. Ve bunları etrafımızdakilere veriyorduk. Dedik ki bunlara bir değer kazandıralım ve ‘Markalar Dolap Beklemez ‘ adı verdikleri bir yer açtık. Bizim gelirimizin %5 ini Dreamstalk ile gençlerin hayallerine köprü olmaya kullanmak bizce daha sağlıklı ve ileride fayda yaratacak bir sosyal yardım. Akımlar başlar ve biter. Mühim olan sürdürebilir değer yaratmak diye düşünüyoruz.

Mağazalarına her ürünü kabul etmiyorlarmış. Özellikle onlardan alış veriş yapmalarına dikkat ediyorlarmış. kendi içinde bir döngüsü olmasını istiyorlarmış Ürünlerin önce fotoğraflarına bakıyor, seçiyorlarmış. Kabul etikleri ürünleri de temizletiyor ve mağaza da yer veriyorlarmış. Her ürün 1 ay içinde kalıyormuş. Satılmazsa sahibine iade ediliyormuş. O nedenle mağazada her zaman yeni bir ürün oluyormş. Güzel bir döngü var, anlayacağınız.

Sinem hanımın çok tatlı bir kızı var. Kızıyla olan ilişkisini anlatırken her anne gibi gözleri parlıyordu. Kızıyla seramik yapmak, seyahat etmek ve müzik dinlemek en sevdikleriymiş. Bende umarım oğluşum büyüdüğünde birlikte seyahatler yapar , ortak anlar yakalarız:))

img_9253

 

Ayrıca Sinem hanımın değerli taşlardan oluşan bir mücevher markası da var. Hathi Jewelry. Ben gerçekten takılara bayıldım. Değerli taşlar gümüş üzerine çalışılıyormuş. Hindistan da hazırlanıyor, Türkiye’e geldiğinde de üzerindeki negatif enerjilerden uzaklaştırılan bir çalışma yapılıyormuş. Kullanan herkese şans ,  bereket versin diye:) Bayıldım bu özelliğine..

Bu arada Semih Yalman’ın projesi olan Dreamstalk çocukların hayallerini gerçekleştirilmesi üzerine kurulmuş. www.dreamstalk.org dan detayları okuyabilirsiniz. Ben bu projeyi çok sevdim. Hayaller Üniversitesi kurulması hedefleriymiş. Umarım bir gün bu üniversite kurulur ve Altuğ da parçası olur. Benim de oğlum için en istediğim hayalleri peşinden koşan bir insan olması

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir