Çalışırken Anne Sütünü Sağmak ve Taşımak

emzirme

İşe başlama süreciniz yaklaştıkça sütünüzü nasıl emzirmeye devam etmeniz ve nasıl sağıp-saklayabileceğiniz planlamalısınız.

İşe başlamadan önce işyerinizdeki şartlarınızı düşünün. Ve ortamın şartlarını kendinize göre planlama yapmanız işe başladığınızda kendiniz iyi hissettirecektir.

-Taşınabilir bir süt sağma makineniz, yedek saklama kaplarınız ve sütü eve taşımak için termal çantanızın olması önemlidir.

– İşyerinde sütünüzü sağabileceğiniz bir oda, kullanılmayan bir toplantı odası veya mutfak gibi uygun bir yer ayarlamaya çalışın.

-Süt sağabileceğiniz odada priz ve rahat bir sandalye olması yeterli olacaktır.

-Daha önce emziren ve sütünü sağan iş arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.

-Sabah evden bebeğinizi emzirip çıkın. İşyerinde öğlen ve akşamüstü olmak üzere 2 kere sağmanı sütünüzün devamlılığı için önemlidir. Eve geldiğiniz saatte bebeğiniz aç olmalı ve hemen bebeğinizi emzirin.

-Çiftli pompa tercih etmelisiniz. Ortalama 15-20 dk. sağmak için yeterli olacaktır.

-Sağdığınız sütü muhafaza etmek için işyerinde buzdolabı ayarlamanız gerekecektir. Sağdığınız sütü, süt saklama poşetlerine koyabilirsiniz. Üzerlerine tarih ve saati not alın. Ayrıca eve dönerken sütün bozulmaması için termal çanta kullanabilirsiniz. Anne sütü 3 saat oda ısısında durabileceği için, eve taşırken eczaneden aldığınız soğuk buz kalıplarını da kullanabilirsiniz. Anne sütünü saklama ve çözülme koşulları için bu yazımı okuyabilirsiniz.

Check Also

Emzirme Probleminin Olup-olmadığını Gösteren İpuçları

Emzirme Probleminin Olup-olmadığını Gösteren İpuçları Emzirme süreci ne kadar doğal olursa olsun, zaman zaman sorunlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir