Ana Sayfa / Genel / Bir2 Parça Tulum

Bir2 Parça Tulum

IMG_3180

 

Bir2 Parça Tulum, bir annenin bebeğinin ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarladığı ürünleri diğer annelerle buluşturmaya karar vermesi sonucu kurulmuş bir bebek giyim markasıdır.
Bebek body ve tulumları üzerine faaliyet gösteren Bir2 Parça Tulum 2016 yılında Ela Özgerçek Eryılmaz tarafından kurulmuştur.
Anneliğinin 5. Ayında uykusuzluğunun hat safhasında bebeğinin altını kirletmesi sonucu bodysini değiştirmek zorunda kaldığı esnada hem bebeğini kirletip, hem üşütüp hem de uyanmasına neden olunca, aydınlanma yaşamış, bebeğinin ağlama sesi eşliğinde “hem tek parça olup hem de 2 ayrı parçaya ayrılabilen bir body neden üretmezler ki, öyle olsaydı sadece kirlenen alt kısmı değiştirip hem bebeğimi üşütmeyecek, hem her yerini kirletmeyecek hem de uyandırmamış olacaktım “diye söylenirken acaba bu body’lerden var mıdır diye araştırıp bulamayınca kararını vermiş ve markalaşma sürecini başlatmıştır.
Bir2 Parça Tulum bebeklerin tek parça giyinmesini ve üşütmemelerini sağlarken, 2 ayrı parçaya bölünebilme özelliği ile annelere de rahat ve konforlu bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Bu özellik ile body ve tulumların sadece kirlenen kısımları değiştirilecek böylelikle hem zamandan hem de çamaşır yükünden aynı zamanda da su elektrik ve deterjan tüketiminden tasarruf sağlanacaktır.
Bir2 Parça Tulum ürünleri tasarlanırken kendimize sorduğumuz ilk soru “Ben bu ürünü çocuğuma giydirir miyim” cevabımız evet ise ürünlerimizi üretiyor üretim yaparken bebeklerimizin konforunu annelerimizin ise endişelerini göz önünde bulunduruyoruz. Bu sebepten bebeklerimizin hassas ciltlerini en az sizin kadar önemsiyor ve ürünlerimizin hepsini % 100 pamuklu kumaştan üretiyoruz. Kullandığımız etiketleri ise bebeklerimizin ciltleri ile temas ettirmiyor ve dış kısmına dikiyoruz.
Biliyoruz ki bebekleri için en iyisini anneleri, anneler için en iyisini biz düşünüyoruz.

IMG_3179

Poyraz’ın ve Bir2 Parça Tulum’un Annesi : )
Ela Özgerçek Eryılmaz
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 12 yıl Turizm otelcilik sektöründe çalışıp oğlu Poyraz’ı kucağına aldığında iş hayatına son vermeyi düşünürken Poyraz’ın doğumu ile ihtiyaç duyduğu bazı ürünlere sektörde ulaşamayınca kendisi üretime girmeye karar vererek Bir2 Parça Tulum markasını kurdu ve bebek giyim sektörüne girmiş oldu.
“Bebekleri için en iyisini Anneleri bilir” düşüncesiyle hareket ederek bir annenin nelere ihtiyaç duyabileceğini farkettiğinde fikirlerini diğer annelerle paylaşması gerektiğine inandı ve çalışmalara başladı. 2016 Aralık ayında çalışmalara başlayan Ela, hayalini Nisan 2017’de diğer annelerle buluşturdu.

Check Also

Bebekli Tatile Hazırlıklar

    Havalar ısınmaya başladıkça yaz için tatil planlarına başlıyoruz.  Tatil planları için bebeğimiz yoksa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir