Ana Sayfa / Genel / KÜÇÜK KALPLERE BÜYÜK DESTEK

KÜÇÜK KALPLERE BÜYÜK DESTEK

Havalar ısınmaya başlayınca festivaller, şenlikler artmaya başladı.  Bu şenliklerden bir tanesine de geçen gün moderatör olarak yer aldım.

Büyükçekmece ve Beylikdüzü geçtiğimiz iki yıldır, en çok ziyaret ettiği ve seminer verdiğim yerler. Bu semtlerde anneleri toplayan ve çeşitli etkinlikler yapan anne grupları bulunuyor. Anne grupları ,annelerin son dönemde en sevdiği topluluklar oldu. Birlikte aynı ihtiyaç ve zevkleri olan anneler bebekleriyle çeşitli sebeplerle toplanıp, hem bilgileniyor, deneyim paylaşıyor  hem de çocuklarına faydalı olmaya çalışıyor. Öyle ki bu semtlerin belediyeleri de annelerini destekliyor. Geçtiğimiz hafta yine Büyükçekmece ve Beylikdüzünün annelerinin ortak olarak katıldığı Beylikdüzü Belediyesi, Medicana International ve Okyanus Kolejinin işbirliği ile çok güzel bir şenlik düzenlendi.

“KÜÇÜK KALPLERE BÜYÜK DESTEK” temalı uçurtma şenliği, eğitmenler eşliğinde düzenlenen özel oyunlar ve Medinaca Saglik Hastanesi Hekimleriyle Anne-Çocuk sağlığı semineri gerçekleştirildi.

Ben de Medicana Sağlık Hastanesi hekimleriyle Anne çocuk seminerinin moderatörü olarak yer aldım. Çocuk hekimi Dr. Ahmet Ali bey ve Diyetisyen Yıldız Melek Akdoğan ile Hamilelikten, bebek sağlığı ve beslenmesi ve lohusalık ile ilgili pek çok konu hakkında sohbet ettik. Annelerin sorularını hekimlerimiz cevapladı.

18557527_10154588184230267_4255213132423581076_n

Özellikle çocuk doktoruna annelerin en çok merak ettiği Anne sütü ve Ek gıdaya geçiş ile ilgili sorular ilettik. Anne sütünü nasıl arttırmalıyız ? sorusunu pek çok anne sordu. Hem çocuk hekimi Ahmet bey hem de diyetisyenimiz açıklayıcı bilgiler paylaştılar. Her ikisi de bol bol emzirmek ve su içmenin esasında yeterli olduğunu ifade ettiler. Ek gıda sürecinde aceleci olmadan ilk 6 ayı tamamlamanın önemi üzerinde durduk. Ayrıca hepimizin en merak ettiği ”bebeğimiz doğunca ne zaman zayıflama diyetine başlamalıyız? ” Sevgili Yıldız hanım bunun için acele etmemelerini, özellikle yoğun emzirme sürecinde zayıflama diyetlerinin anne sütünü etkilediğini ifade ettiler. Mutlaka diyetisyen konrtolünde olması gerektiğini konuştuk. Ben kilolu hamile kaldığımı ve gebelik sürecim boyunca diyetisyenle devam ettiğimi anlattım. Bu süreçte minimum kilo aldığımı ve oğlumunun da gayet iyi kilo ile doğduğunu anlattım. Diyetisyen deneyimimi paylaştım. Ayrıca lohusalık döneminde nasıl beslenilmesi gerektiğini de biz annelerle paylaştı, Yıldız hanım. Benim ve bizleri dinleyen annelerin tüm annelerin sorularını dikkatli dinleyerek , cevapladılar. Bu nedenle de Medicana Sağlık grubuna ve çocuk doktoru Dr. Ahmet Ali beye ve Diyetisyen Yıldız Melek Akdoğan’a çok teşekkür ederiz.

 

18620256_10154588183480267_8951735616137850432_n

Bizler annelerle sohbet ederken Okyanus Koleji de çocuklar için çok eğlenceli alanlar hazırlamıştı. Okyanus kolejinin maskotları Deniz ve Derya ile herkes gibi bende birçok fotoğraf çektirdim. Şişme balondan hazırlanmış oyun alanları çocuklar için muhteşemdi.

 

18670967_10154588183500267_3751024593823744242_n

Hep birlikte eğlenmemizi uçurtmalarımızı uçurarak bitirdik. Bana yer verdikleri için  herkese çok teşekkür ederim.

Check Also

Yenidoğan Bebeklerde Uyku için İpuçları

Yenidoğan Bebeklerde Uyku İçin İpuçları Bebeğiniz doğana kadar uykuyla ilgili bir fikriniz yoksa, bebeğiniz doğunca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir