LC Waikiki ve Ürün Güvenliği

IMG_7063

 

Günümüz de anneler ve babalar özellikle bebekleri ve çocukları için kıyafet alırken fiyatının yanı sıra aldıkları kıyafetlerin kaliteli ve çocuklarının sağlığına zarar vermemesine dikkat ediyor. Bende oğlum için bunlara çok dikkat eden bir anneyim. Bunun yanı sıra eğitimlerime gelen annelere de tavsiyelerim kendi oğlumla yaşadığım deneyimlerim üzerine oluyor. Bu nedenle bebek ve çocuk kıyafetleri satan markalar hakkında bilgi edinmek ilgimi çekiyor. Bu özelliğimi bildiği için Sevgili Nora, LC Waikiki genel merkezine beni davet etti.Bu davet üzerine ben ve birkaç anne blogger arkadaşımla birlikte ,geçtiğimiz günler de LC Waikiki genel merkezine ziyarete gittik. LC Waikiki ürünlerini, kullandıkları güvenlik önlemleri tanıdık. Gerçekten bu ziyaret sonrasında markaya olan bakış açım çok değişti.

Türk moda perakendesinin öncü markası LC Waikiki, ekoloji test standartları ve çocuk güvenliği konusunda TSE delegesi olarak yurt dışı standart oluşturma ve “İnsan Sağlığına Zarar Vermeyen Ürün Tedarik Süreci” yönetmeliği çalışmalarına paydaşlarıyla birlikte katılıyor ve standartlar çerçevesinde üretim yapmayı önemsiyor. Bu özellikle bizim çok kıymetli olan bebek ve çocuklarımızın kıyafetlerini seçerken bizim için çok önemli. Aynı zamanda, “Ekolojik Ürün El Kitabı” yayınlayan ilk Türk markası da olan LC Waikiki, Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere üç tam kapasiteli laboratuvarda araştırmalarını sürdürüyor. LC Waikiki, bu laboratuvarlarda günde ortalama 1.500 adet ekolojik test yapıyor. Özellikle ekolojik ürün kullanarak örnek olmanın yanı sıra , sektörde kimyasalların  kullanılmaması konusunda bilinci artırmayı çalışıyorlar. kalite kadar güvenlik de onlar için önemli. Özellikle bebek kıyafetlerinde kordon, büzgü ipi ve aksesuarlardan kaynaklanan kazalar sonucu doğabilecek her türlü riskin en aza indirilmesi için çalışıyor. LC Waikiki çocuk koleksiyonlarında, 1 yaşa kadar olan ürünlerde, kopmaya dayanıklı materyaller tercih edilirken, doğal elyaf kullanımına da özen gösteriliyor. Ürünlerde uzun tüylü kumaşlar, yapıştırma boncuk gibi yutulma riski olan malzemelere yer verilmiyor.  LC Waikiki, 14 yaşına kadar olan tüm çocuk ürünlerini (EN 14682 European Standard) “Çocuk Ürünleri Güvenliği” ve (BS 7907:2007– British Standart) “Çocuk

LC Waikiki’den Yeni Doğan Bebekler İçin Organik Pamuklu Koleksiyon

 

IMG_1998

IMG_2014IMG_1993IMG_1986IMG_1985

 

Gezimiz sırasında bebek ürünlerine bayıldım. Özellikle kapsül olarak üretilmiş organik bebek serisi muhteşem. Hem modelleri hemde kullanışlılığı tercih nedeni olacaktır. Bunların yanında fiyatlarının uygunluğu da bence süper.

LC Waikiki’nin yeni doğan ürün grubunda annelerin hassasiyetini göz önünde bulundurarak, organik pamuktan hem kız hem de erkek bebekler için oluşturduğu bu kapsül koleksiyon üç ayrı bölümden oluşuyor.Hem kız hem de erkek bebekler için tamamı natürel renkler ve organik pamuk ipliğinin doğal renginden ilham alınarak hazırlanan uniseks grubunda, çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve ayıcık figürlüleri ile süslenen tasarımlar yer alıyor.

Tamamen, yenidoğan kız bebeklere özel hazırlanan ikinci grup ise, soft pembelerin hakim olduğu ve yeni doğan bir bebeğin tüm ihtiyaçlarına yönelik tasarımlardan oluşan, tavşan figürlü çıtçıtlı body, ikili alt – üst takım, triko – hırka gibi ürünlerden oluşuyor. Yenidoğan erkek bebek koleksiyonu ise, soft mavi ve ekru tonların yer aldığı köpek baskılı tasarımlardan oluşuyor.

Bu gezimiz sonrasında annelere şunu rahatça söyleyebilirim; LC Waikiki’i hem kalite hem güvenlik hem de fiyat üstünlüğü nedeniyle tercih edebilirsiniz.

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir