Ana Sayfa / Emzirme / Çalışan annenin bebeğini biberona alıştırması

Çalışan annenin bebeğini biberona alıştırması

 

Çalışan annenin biberona alıştırması için birkaç önemli noktaya dikkat edilmesi  işinizi kolaylaştıracaktır.

-İşe başlayacaksınız yaklaşık iki hafta önceden bebeğimizi biberon alıştırmak için denemelere başlamalısınız.

-Başta anne memesine uygun, yakın bir biberon tercih etmelisiniz. Özellikle uç kısmının yumuşak olmasını tercih edebilirsiniz.


-Günün ilk biberonla önünü, bebeğinizin kendini aç hissettiği zamanda verin. Bir bebek kendini aç hissetmiyorsa, biber onu denemek için nasıl bir sebep olabilir ki? Bu geçiş döneminde biraz endişe duymanızı, bebeğinizin de branşı davranmasını normal karşılayın günün ilk biberonla önünü, bebeğinizin kendini aç hissettiği zamanda verin. Bir bebek kendini aç hissetmiyorsa, biber onu denemek için nasıl bir sebep olabilir ki? Bu geçiş döneminde biraz endişe duymanızı, bebeğinizin de dirençli davranmasını normal karşılayın.

-Hiçbir şekilde bir de bunu kabul etmesi için onu zorlamaya kalkmayın. İlk 5 dakika içerisinde ağzını almayı reddederse, ısrar etmeyin aksi taktirde, biberondan İremmesine sebep olabilirsiniz. 1 saat bekleyip ve yine deneyin.


-Bebeğinize biberonu tanıştırmayı düşündüğünüz ilk öğün de; bu görevi babasına büyük annesini veya bakıcısına verin. Bazı bebekler başkaları onları beslediğin de biberonu kabul ederler ama anneleri verdiğin de karşı koyarlar. Başlangıçta bu iyi bir yol sayılsa da, ama sürekli tercih ediceğiniz bir durum değildir. Bebek biberon alıştığında annesi de verebilir.

-Bir açık grevi İle karşılaşabilirsiniz, bununla başa çıkabilmek için istekli davranın. Bebeğiniz biberonu tamamen reddediyorsa, pes etmek çözüm olmayacaktır. Zorlamadan denemeye devam edin. 2-3 gün içerisinde aldığını göreceksiniz.

-Bundan sonra bebeğinize her gün en az bir kez biberon verin.

Check Also

Tıkalı Süt Kanalları ve Çözüm Önerileri

Emziren annelerin en az bir kez karşılaşabilecekleri sorunlardan biridir, süt kanallarının tıkanması. Acı verici ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir