Ana Sayfa / Genel / Çamaşır suyu olmadan temizlik olmaz

Çamaşır suyu olmadan temizlik olmaz

Sevgili “teknolojikanneler.com beni mimlemişler çamaşır suyuna alternatif napıyoruz?, diye. Bakalım.

Eskilerden alışkanlık evde çamaşır kokusu yoksa, ev temiz değildir.
Ben evlendiğim günden beri evde çamaşır suyu kullanmıyorum. Bunun sebebi kokusunun içindeki klorür, hastanede çalışırken bir iş arkadaşımın ciğerlerine ciddi bir zarar vermiş, uzun bir dönem tedavi olmasıdır. O dönem evli değildim, bu durumu anneme anlatmaya çalıştım. Ama eski alışkanlık bir türlü vazgeçemiyordu. Özellikle tuvaletlerdeki mikropların başka şekilde temizlenmediğine inanıyordu.

Ben evimde asla kullanmıyorum. Özellikle oğlum dünyaya geldikten sonra daha da dikkatli olmaya çalıştım. Ben ve oğlum allerjik bir yapımız var. Ve kullanıldığı ortama girdiğimde çok rahatsız oluyoruz.

Evde temizlik için gelen bir teyzemiz var. Ona da sürekli anlattım. Ama eskilerden gelmiş bir alışkanlıkla asla vazgeçemediğini söyledi.
İşten bir gün eve geldiğimde , kapının dışından geliyordu ,çamaşır suyunun kokusu. Ben almadığım için, kendi evinden alıp getirmiş. O gün epey ciddi bir konuşma yaptığımı hatırlıyorum. Zararlı olması, alerjim olduğu için nefes almakta zorlandığımı anlattım.

Keşke çamaşır suyu yerine kullanabileceğimiz birşey olsa da , annemi ve onun gibi çamaşır suyu olmadan temizlik olmayacağına inananlara verebilsem. Muhtemelen benim gibi olanlar da vardır.
Çamaşır suyunun içindeki ağır kimyasallar nedeniyle hava yoluyla aspire ettiğinizde , nefes almakta zorlanır daha da ilerisi ciğerlerinize ciddi ve uzun süreli tedavi olmanıza neden olacaktır. Bir de çamaşır suyunu evde kullandığımız daha keskin kimyaşallarla birleştirdiğiniz de havaya bir duman bile çıkar. İşte onu aspire etmek çok çok tehlikeli.

Sevgili arkadaşlarım Banu ve Şebnem ; eski bloggerlar olarak yaptığımız gibi sizleri mimliyorum. www.banunundunyasi.com ve www.sebnemseckiner.com
Acaba siz evinizde ne yapıyorsunuz?
Çamaşır suyuna alternatifiniz var mı?

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir