Meme ucu yaralarım bir türlü geçmiyor. Bir çok marka krem kullandım. Nasıl geçirebilirim?

Meme ucu yaralarım bir türlü geçmiyor. Bir çok marka krem kullandım. Nasıl geçirebilirim?

Meme ucu yaraları için yapacağınız en önemli şey; doğru pozisyonda emzirmeyi öğrenmektir. Bebeğiniz sadece meme ucunu emdikçe meme ucunuz hep yara olur. Bu dönemde ne kullanırsanız kullanın, meme ucu yaralarınız geçmez. Çocuk doktorunuza Ve ya bebek hemşirenize emzirmemizi kontrol ettirip, doğru pozisyonda emzirmeyi öğrenmelisiniz. Ayrıca bu dönem de silmeden kullanacağınız bir meme ucu kremi ve hızlıca iyileşebilmesi için göğüs pedi değil göğüs kalkanı veya gümüş kapaklar  işinize yarayacaktır.

Ayrıca Bebeğinizi doğru pozisyonda emzirmeye başlamış olabilirsiniz. Tüm emzirme sürecine dikkat edin. Bebeğiniz başta doğru tutabilir. Fakat yorulup meme ucunuza kayabilir. O zaman küçük parmağınızla dudağının kenarına dokunun. Meme ucunu bebeğin ağzından çıkarıp, tekrar doğru pozisyonda yerleştiren. Ayrıca doğru şekilde bebeğimemenize yerleştirdikleri sonra , kolunuzun altına yastık yerleştirip, bebeğinizi sabitleyin. Doğru emzirmeye başladığınızdan göreceksiniz ki meme ucu yaralarınızda hızla iyileşecektir.

Check Also

Emzirme Probleminin Olup-olmadığını Gösteren İpuçları

Emzirme Probleminin Olup-olmadığını Gösteren İpuçları Emzirme süreci ne kadar doğal olursa olsun, zaman zaman sorunlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir