Meme ucu yaraları Ve Silverette Gümüş Göğüs Kapakları

Emzirme; anne ile bebek arasındaki en önemli bağlardan bir tanesi. İçgüdüsel olarak emzirsek de hem annenin hem de bebeğin öğrenmesi gereken bir süreç olabiliyor.  O nedenle doğru pozisyonda emzirmeyi öğrenmek bir anne için çok önemlidir.
Emzirmeyi öğrenme sürecinde  meme uçlarıyla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Emzirmenin ilk günlerinde meme ucu yaraları olup, anne ne yapacağını ne kullanacağını bilmediğinde emzirmeyi bırakma, anne sütünün azalması gibi sıkıntıları sıklıkla görüyoruz. O nedenle en baştan bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak Ve gerekli önlemleri almak çok kıymetli ve önemli.
Bebeğiniz sizi hastaneden itibaren emmeyi öğrenmeye çalışır. Bu süreçte mide kapasitesinin de çok küçük olması nedeniyle sık sık meme de olmak ister. Çok hassas olan meme uçlarında da bir takım sıkıntılar görülmeye başlanır. İlk 10-12 gün memenin hassasiyetine bağlı, anne ve bebeğin emmeyi – emzirmeyi öğrenmesine bağlı meme ucu yaraları olma olasılığı yüksektir ve normal karşılanır.Ama bu durumda anne ne yapacağını bilmezse, bir süre sonra doğru Ve aktif olarak bebeğini emziremez, sütü azalmaya Ve kısa süre sonra emzirmeyi bırakmasına neden olur. Bunları yaşamaması için annenin birkaç noktaya dikkat etmesi gerekir.
Bunlar;
•Meme ucu yaraları için yapacağınız en önemli şey; doğru pozisyonda emzirmeyi öğrenmektir. Bebeğiniz sadece meme ucunu emdikçe meme ucunuz hep yara olur. Bu dönemde ne kullanırsanız kullanın, meme ucu yaralarınız geçmez. Çocuk doktorunuza Ve ya bebek hemşirenize emzirmemizi kontrol ettirip, doğru pozisyonda emzirmeyi öğrenmelisiniz.
• Bu dönem de silmeden kullanacağınız bir meme ucu kremi kullanabilirsiniz. Ama o da tek başına her zaman fayda sağlayamayabiliyor.
•Meme uçlarınızın temizlerken sadece ılık su kullanın. Herhangi bir sabunsu ütün meme uçlarınızın daha da fazla kurumasına Ve yara olmasına neden olur.
•Bu süreçte meme uçları hassas ve acıdığı için göğüs pedi kullanmamalısınız. Göğüs pedi meme ucuna değdikçe annenin acısı daha da artacaktır.
• Meme uçlarınızın hızla toparlaması ve  iyileşebilmesi için Silverrette gümüş kapaklar bu süreçte işinize yarayacaktır. Çünkü hassas olan meme uçları göğüs pedine dokundukça canınız acıyacaktır. Bu süreçte kullanacağınız gümüş kapaklar meme ucu yaralarının iyileşmesini hızlıca sağlayacaktır.  Gümüşün tedavi etme özelliğine bağlı oluşan meme ucu yaraları Hızla iyileşecek, düzenli kullandığınızda ise yenilerinin olmasına izin vermeyecektir.  Bu süreçte hayat kurtarıcı olduğunu göreceksiniz! Meme ucu yaralarını önlemek için Silverrette gümüş kapakları kullanıp, doğru pozisyonda emzirmeyi de öğrendiğinizde artık emzirmek sizin için mutluluk verici olacak, bebeğinizle olan iletişiminize katkı sağlayacaktır.
Gümüş kapaklarını kullanıp, memnun olmayan anne ben görmedim, diyebilirim rahatlıkla.
Silverette kullanmaya başladıktan sonra  ayrıca  meme ucu için bir krem ya da kalkan kullanmaya gerek yoktur. Krem sürerseniz etkisi azalır. Gümüşün meme ucuna dokunması, etkisini göstermesini bekliyoruz. Krem arada bariyer görevi yapar Ve etkisini göremezsiniz.Gümüşün iyileştirici etkisi meme uçlarının hızlıca iyileşmesini sağlayacaktır.
En çok merak edilen bu kapakların temizliği; gümüş kendi kendini dezenfekte eder, süt birikintileri kaldığında sadece suda çalkalamanız yeterli olacaktır. Ayrıca steril etmemelisiniz. Gümüş kapakların özelliği bozulabilir.
Hamilelikte bazı annelerin meme uçları kuruyor, çatlıyor. Anneler için bu da çok rahatsız edici olabiliyor. O dönemde de Silverrette çok işe yaradığını görüyoruz. Rahatlıkla hamilelikten itibaren kullanabilirsiniz. Meme uçlarınızda bir sıkıntı yoksa bile, Doğuma 2 hafta kala, meme ucu yaralarını önlemek adına kullanılmaya da başlanabilir.
Bebeğimizi sadece anne sütü ile beslemek istiyorsak ; doğru pozisyon da bebeği emzirmek ve Silverrette gümüş kapaklar kullanmak yeterli olacaktır. www.silveretteturkiye.com  buradan ürün hakkında daha detayı bilgi edinebilirsiniz.
Sizlere bol sütlü günler diliyorum.

Check Also

9-12 Ay Bebek Menüsü

Artık bebeğiniz pek çok şeyi deneyimledi. Yavaş yavaş akşam öğününe başlıyoruz. Bu aydan sonra artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.