İkiz

İkiz bebek Beslenmesi 

İki bebek ve iki göğüs vardır, ancak her zaman kolay değildir. İkizleri emzirmek mümkündür, ancak siz ve bebekleriniz için işe yarayabilecek başka seçenekler de vardır.

Emzirmeyi Öğrenmek için en iyi yer hastanede. Personel, bebeklerinizi emzirmenize yardımcı olacak, doğru konumda olduklarını kontrol etmeyi öğretecek ve kendinizi mümkün olduğunca konforlu hale getirmenizi sağlayacaktır. Süt arz ve talep bazında yaratılır, ancak sütünüzün gelmesi birkaç gün sürebilir.

Prematüre bebeklerin tüple beslenmesi gerekebilir, ancak yine de anne sütünden faydalanılabilir

Bebeklerinizi birlikte veya ayrı ayrı besleyebilirsiniz. Onları birlikte beslemek pratik ve azim gerektirir, ancak zaman tasarrufu sağlar ve her iki bebeği de aynı programa koyar. Bebeklerinizi, beslemeyi şaşırtmak ve onları tek tek emzirerek ayrı ayrı tercih etmeyi tercih edebilirsiniz. Beslemeye yönelik kademeli bir yaklaşım daha uzun sürer, ancak her bebekle bire bir zaman geçirmenize ve emzirmenin asılmasını sağlar.

 

Futbol tutma ikizleri  aynı anda emzirmek için en popüler yoldur. İlk birkaç gün için, üçünüzün yastıkları yerleştirme ve emzirme konusunda yardıma ihtiyacınız olacaktır, ancak hepiniz deneyim ve güven kazandıkça, bunları beslemek için çok etkili bir yol olabilir.

Her kolun altında bir bebek tutun ve ağızlarını meme uçlarına yönlendirin. Her bebeğe kendi göğsünü atamak veya her beslenmede değiştirmek isteyebilirsiniz. Bir bebek diğerinden çok daha küçükse, her iki beslenmeyi de emzirmeyi düşünün, en azından başlangıçta ikisini de uyarmak ve ikmali teşvik etmek için. Emzirmek pratik yaparak gelişecek, bu yüzden rahat kalmaya çalışın ve bir seferde beslemeyi öğrenmeye çalışın. Emzirirken  üçünüz arasındaki göz teması, paylaştığınız fiziksel bağın ve benzersiz bir ikiz anne deneyiminin güçlü bir hatırlatıcısıdır.

Küçük ve sık 
Başlangıçta, bebeklerinizin her üç saatte bir, genellikle az ve sıklıkla beslenmeye ihtiyacı olacaktır. Mideleri büyüdükçe, daha fazla yiyeceği yönetebilecek ve daha az beslenmeye ihtiyaç duyacaklardır. İsteğe bağlı olarak emzirebilirsiniz, ancak her iki bebeğin de aynı anda beslenmeleri için “talep” edeceğinin çok olası olmadığını unutmayın, bu nedenle bu yaklaşımı denediğinizde bebeğinizi sürekli olarak emziriyor olabilirsiniz. Eğer bebekleriniz çok erken ise, beslenmeleri için onları düzenli olarak uyandırmanız tavsiye edilebilir, aksi takdirde yemek yemenin üzerinde uyumayı tercih edebilirler… ve daha büyük ve daha güçlü olmaları için onlara ihtiyacınız vardır.

Kendini ifade et! 
Hastanede bir emzirme danışmanına, gelmesini teşvik etmek için sütünüzü ne yapmanız gerektiğini göstermesini isteyin. El veya elektrikli bir pompa ile sağma yapabilirsiniz. Siz emzirmeye devam etmek istiyorsanız göğüs pompalarını kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. 
Ben ikiz annelerine çiftli ve elektrikli pompaları tavsiye ediyorum.

Sağılan anne sütü, dondurucuda üç aya kadar saklanabilir. Donmuş süt buzdolabında çözülmelidir. Anne sütünün buzdolabında en fazla 24 saat boyunca saklanabilir. Anne sütü oda ısısında 3 saat, buzdolabında 3 gün ve dondurucuda 3 ay kalabilir.Anne sütü benmari yöntemi ile ılıtıp bebeğinize verin. İlk günlerde eğer biberon kullanmak gerekirse akışı yavaş olan bir biberon tercih edin ama emzirme denemelerinden vazgeçmeyin.

 

Check Also

Emzirme Probleminin Olup-olmadığını Gösteren İpuçları

Emzirme Probleminin Olup-olmadığını Gösteren İpuçları Emzirme süreci ne kadar doğal olursa olsun, zaman zaman sorunlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir