Wellmatt Cocolat XS Bebek Yatakları

Wellmatt Cocolat XS Bebek Yatakları,
Avrupa’nın En İyi Bebek Yatağı Standartlarını Taşıyor.

Wellmatt, yazın serin, kışın sıcak tutan %100 hindistan cevizi lifi ve kauçuk ağacının sütünden elde edilen doğal lateks katmanı içeren bebek yatakları ile Avrupa’da belirlenen “en iyi bebek yatağı” standartlarını taşıyor. Wellmatt Bebek Yatakları’nın yıkanabilir kılıfları tamamen doğal pamuk iplikleriyle hazırlanıyor ve bu sayede hem ferahlatıyor, hem de bakteri barındırmıyor.
Wellmatt bebek yatakları, sertifikalı doğal malzemelerden hazırlanmaları sebebiyle yüksek hava geçirgenliği, nemi tutabilme ve anti bakteriyel olma özelliklerine sahiptir. Her 2 tarafı da kullanılabilen bebek yataklarının iki yüzeyinde de orta sert konfor yapısı vardır ve bebekleri kemik gelişimi için mükemmel konfora sahiptir.

Wellmatt Yönetim Kurulu Başkanı xxx, “%100 yerli olarak üretime başladığımız ilk günden itibaren tüm yataklarımızda en kaliteli malzemeleri kullanarak en iyi ürünleri, en uygun fiyatlara sunabilmeyi hedefledik. 2017 sonbaharında, Avrupa’da bebek yatakları için DIN EN 16890 numaralı Norm/standart yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren bu standartla birlikte, Almanya’da 14 farklı bebek yatağı incelenmek üzere teste alındı. 7 yatak bu testlerde, bebeğin başı yatağın içine çok battığı için yetersiz bulundu ve geçer not alamadı. Şaşırtıcı olan konu, aynı zamanda, üst fiyat segmentinde bulunan tanınmış üretici modellerin de testlerden geçememesi olarak değerlendirildi. Standarttaki tanımlamalar gereği yatağın onaylanabilmesi için iki tarafının da testlerden başarılı bir şekilde geçmesi gerekiyor. 14 farklı yatak üzerinde gerçekleştirilen testler sonucunda, açık ara, en başarılı bulunan model, içerisinde 3 cm’lik hindistan cevizi lifi ve üzerinde lateks bulunan yatak modeli oldu. Böylece en az 3 cm’lik hindistan cevizi lifi katmanı içeren lateksli bir yatağın yeni doğan bebeklerde tasviye edilmesi/kullanılması tescillenmiş oldu.Özellikle yenidoğanlarda oluşabilecek ani bebek ölümlerinin önüne geçebilmek için yapılan bu testler sayesinde serte yakın yatakların bebekler için en iyi tercih olduğu ortaya çıkmıştır.
Wellmatt koleksiyonumuzun da en çok tercih edilen yenidoğan yatağı olma özelliğine sahip Cocolat XS modelimizde bir tarafında 4cm Lateks, diğer tarafında ise 3cm Coco ve Yün kullanılmaktadır. Bu sayede bebeğiniz hem tamamen doğal bir yatakta uyurken kemik gelişimi için de en doğru konforu hissediyor olacaktır.”dedi.
Wellmatt Hakkında;
Wellmatt, %100 yerli olarak üretime başladığı 2005 yılından bu yana en kaliteli malzemeleri kullanarak en iyi ürünleri, en uygun fiyatlara sunabilmeyi hedefliyor. Wellmatt üretim tesisinde yüksek teknolojiye sahip makine parkurunun yanısıra tamamen geleneksel el işçiliğine uygun üretim parkuru da bulunmaktadır. Bu sayede bir çok uyku ürününü kişiye özel çözümlerle hazırlama olanağı bulabilmektedir.

Wellmatt, 2018 yılı itibariyle Almanya faaliyetlerine başlamıştır ve Türkiye’de ürettiği uyku ürünlerini Almanya üzerinden tüm Avrupa’ya “Made in Turkey” kalitesiyle sunmaktadır.

Check Also

Anne sütü arttıran Süt Şelalesi

IMG_8455   Anne sütünü Arttırmak için yapılan en önemli şey bol bol emzirmektir, en başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir