Pelvis doğum için nasıl tasarlanmış?

Pelvis doğum için nasıl tasarlanmıştır?


Pelvisin kalça kemiklerin arasında. Kadınlar genellikle erkeklerden daha geniş, daha düz pelvislere ve ayrıca bir bebeğin geçmesine izin vermek için daha geniş bir pelvik oyuğa (delik) sahiptir.

Bir kadının pelvisinde oturan organlar arasında bir grup kas tarafından bir arada tutulan uterus, serviks ve vajina bulunur. Doğum sırasında uterusunuzun üst kısmındaki kaslar bebeğin alt tarafına doğru bastırılır. Bebeğinizin başı daha sonra, oksitosin hormonunun salınmasıyla birlikte (aşağıdaki “Hormonlar doğum yapmanıza nasıl yardımcı olur” konusuna bakın) kasılmalara neden olan rahim ağzınıza baskı yapar. Serviksiniz dilate olmalı, böylece bebeğiniz içinden geçebilir.

 

Pelvisinizde bebeğin vajinaya girerken hareket ettiği veya gerildiği kemikler ve bağlar vardır. Bebeğinizde ayrıca “sütürler” adı verilen kafatası kemikleri arasında boşluklar vardır ve sütürlerin kafatasında bir araya geldiği boşluklara fontaneller denir. Bu, bebeğin kafasının kafatası kemikleri birleştiğinde veya üst üste binerken kalıplanmasına izin verir ve pelvisinizde dolaşırken daha kolay oturmasını sağlar.

 

Check Also

Gebelik ve Doğum İçin Kolay Egzersizler

 Gebelik ve Doğum İçin  Kolay Egzersizler İşte bebeğinizi daha iyi bir doğum için şekillendirmenize ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir