Bağışıklık için Probiyotik

Son dönemde özellikle Covid 19 nedeniyle gıda takviyeleri çok ön plana çıktı. Hem bebekler hem de yetişkinler için dönem dönem de probiyotik takviyeleri hayatımızda .

Probiyotik terimi bir şemsiye terimdir. Vücudunuz için iyi olduğu düşünülen canlı mikroorganizmaların, genellikle bakterilerin birçok suşunu temsil eder, çünkü sindirim sisteminde iyi bir bakteri dengesini korumaya yardımcı olabilirler.

Probiyotikleri takviye olarak ve aşağıdaki gibi gıdalarda bulabilirsiniz :

  • Ev yapımı Yoğurt
  • Ekşi mayalı ekmek
  • Ev tarhanası
  • lâhana turşusu
  • salatalık turşusu

Muhtemelen vücudunuzda bu iyi bakterilere sahipsiniz, ancak diyetinize probiyotik eklemek veya bunları takviye formuna almak vücudunuzdaki miktarı artırabilir.

Probiyotikler bebeklere yardımcı olabilir, çünkü sıkıntıya duyarlı olabilecek steril bir GI sistemi ile doğarlar. Zamanla, bebekler GI yollarında bir bariyer oluşturmasına, daha güçlü bir bağışıklık sistemi kazanmasına ve enfeksiyonları önlemesine yardımcı olacak bakteriler oluştururlar.

Bebekler, bakterilerini doğal olarak oluşturmadan önce, herhangi bir zamanda kabızlık veya ağrı gibi semptomlara neden olan bir durum geliştirebilirler. Kolik olabilirler. Probiyotikler, bir bebeğin midesine daha hızlı bir şekilde iyi bakteri eklemeye yardımcı olabilir. Bir bebek anne sütünden veya formülünden ve daha sonra yiyeceklerden iyi bakteriler alır. Bebeğinizin midesindeki bakteriler doğum yöntemi, gebelik yaşı ve yaşamın erken saatlerinde antibiyotik alıp almama gibi birçok faktör tarafından değiştirilebilir.

Probiyotikler, bağırsak bakterilerinin sağlıklı bir dengesini teşvik eder ve çok çeşitli sağlık yararlarıyla ilişkilendirilmiştir.

Bunlar arasında kilo kaybı, sindirim sağlığı, bağışıklık fonksiyonu ve daha fazlası

1. Probiyotikler Sindirim Sisteminizdeki Dost Bakterileri Dengelemeye Yardımcı Olur.

2. Probiyotikler İshalin Önlenmesine ve Tedavisine Yardımcı Olabilir

3. Probiyotik Takviyeler Bazı Ruh Sağlığı Durumlarını İyileştirir

4. Bazı Probiyotik Suşlar Kalbinizin Sağlıklı Kalmasına Yardımcı Olabilir

5. Probiyotikler Bazı Alerjilerin ve Egzamanın Şiddetini Azaltabilir.

6. Probiyotikler Bazı Sindirim Bozukluklarının Belirtilerini Azaltmaya Yardımcı Olabilir

7. Probiyotikler Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmeye Yardımcı Olabilir

8. Probiyotikler Kilo Vermenize ve Göbek Yağına Yardımcı Olabilir.

Bu bilgilerin ışığında şu son dönemde yaşadığım stresten  ve özellikle de bağışıklık sistemim için Projin probiyotik ve prebiyotik kullanıyorum. Özellikle içeriğindeki Cramberry de idrar yolları için çok faydalı. Projin şase ile probiyotik, prebiyotik desteğinin yanı sıra c vitamini ve çinko açısından da kendinizi destekliyorsunuz. Sizde benim gibi endişeli ve bağışıklık sistemi için bu tip takviye kullansam diyorsanız Projın’i tavsiye ederim.

 

Check Also

9-12 Ay Bebek Menüsü

Artık bebeğiniz pek çok şeyi deneyimledi. Yavaş yavaş akşam öğününe başlıyoruz. Bu aydan sonra artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir