Emzirme sürecinde size neler gerekir?

 

 

EMZİRME sürecinde size neler gerekiyor? Sorunun cevabı bebek ve anne , tabii ki memeler diyebiliriz. Kesinlikle doğru. Ama bu süreç boyunca bize bazı malzemeler yardımcı oluyor. Onlar ne derseniz?

Meme ucu kremi

Özellikle doğumdan önce 34-35. Haftadan sonra kullanabileceğiniz silmeden kullanabileceğiniz bir kreme ihtiyacı vardır.

Göğüs pedi

 

Emzirme döneminin olmazsa olmazı. Sıvıyı tamamen içine çeken, meme ucunuzun  hep kuru olmasını sağlamalı. Mamajoo göğüs pedlerini sizlere tavsiye ederim.

Göğüs kalkanı

Özellikle doğum yapar yapmaz meme ucu yaraları büyük sıkıntı. Bebek emmeyi anne olarak siz de emzirmeyi öğrenene kadar meme uçları çatlaklarını görebiliyoruz. İşte tam bu dönem için  Mamajoo Göğüs kalkanları hayat kurtarır. Meme ucunu sütünüzle silip kalkanı koyduğunuzda meme üçünüz hava alırken bir yere değmediği için canınız yanmaz. Oksitosin nedeniyle sızan sütünüzün boşa gitmesini engeller ve toplanmasını sağlar. O sütü daha sonra bebeğinize verebilirsiniz.

Silikon meme uçları

Özellikle ilk günlerde yoğun emme nedeniyle meme uçları çok zorlanabiliyor. O nedenle emziremiyor bazen anneler. İşte tam bu dönemde Mamajoo silikon meme uçları işimize yarayacaktır. Ara ara teninize dokunarak ara ara da silikon üç kullanarak emzirdiğiniz de meme uçlarınız hızla iyileşecektir.

-Süt sağma makineleri 

EMZİRME dönemlerinde mutlaka süt sağmaya ihtiyacınız oluyor. Bebeğiniz yeni doğdu ve 4-5. Gün sonra süt birden fazla gelmeye başlar. Ve memelerde birikir. O zaman emzirmek ve sapmak gerekir.
Bebeğinize sütünüz yetmediğini düşünüyorsanız veya daha artsın istiyorsanız o zamana da EMZİRME sonrası sağmak işinize yarayacaktır.

Yanınızda bebeğiniz yoksa, işe başlayacağınız zaman sağma yapmalısınız.

Bu süreciniz her aşamasında Mamajoo Elektronik USB Çiftli Göğüs Pompası tavsiye ederim.

Biberonlar

Cam veya Diğer biberonlar EMZİRME sürecinizin bir döneminde kullanılır. Bu dönem özellikle bebeğinizin yeni doğduğu dönemse biberonun özellikle akışının yavaş olmadı önemli. Mamajoo ailesinin tüm biberonlarını güvenle alabilirsiniz.

 

Bunların yanı sıra EMZİRME sütyeni, EMZİRME yastığı da sürecinizi kolaylaştıracaktır.
Emzirme sütyeni için pamuklu olmasına ve balensiz olmasına dikkat edin. Çok sıkı olmamalı. Doğuma yakın bedeniniz belli olmaya başlayacağı İÇİN son alacaklar listeniz de olsun.

Emzirme Yastığı illa ki alınması gerekli değil. Ama tercih edebilirsiniz. Kolunuzun altında destek olması İÇİN çok faydalı olabiliyor. Farklı çeşitleri var. Ben genelde U şeklinde olanları beğeniyorum. Kullanıma göre değiiikşik gösteriyor, tabii ki.

Emzirme önlükleri, tshirtleri tamamen sizin tercihiniz . Ben daha çok önden düğmeli ve kruvaze tshirtleri tercih ettim. EMZİRME önlüğünüz olacaksa müslin örtüden olanları tavsiye ederim.

 

Emzirme döneminde en önemlisi bol bol emzirmeniz, ten tene temas, uyku, sağlıklı beslenme çok önemli. Bebeğinizi kucağınıza alıp, sadece emzirmeyi düşünün yeter 🙋‍♀️

Check Also

9-12 Ay Bebek Menüsü

Artık bebeğiniz pek çok şeyi deneyimledi. Yavaş yavaş akşam öğününe başlıyoruz. Bu aydan sonra artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.