Gazlı bebek annelere öneriler

Bebekler doğunca sindirim sistemi gelişimine devam ediyor. Sindirim sistemi gelişirken bebeklerde gaz sıkıntı olabiliyor.

 

İlk ay mutlaka her beslenme sonrası gazını çıkarmalısınız. İlk aydan sonra gazını kendi kendine çıkardığını farkettikten sonra gaz çıkartmaya gerek kalmaz.

Bazı bebekler için ayın 3 haftası ,haftada 3 gün günde 3 saat sürekli ağlayan bir bebeğiniz varsa bu bebekler kolik bebek diyebiliriz. Kolik bebeklerde gaz masajı , yarım kundak yapmak, beyaz gürültü, sling ve tentene temas çok işe yarar.

Gazlı bebek özellikle yaz mevsiminde daha çok dışarıda dolaşabiliyor, deniz , sık banyo yapmak da çok iyi gelir.
-Siz ilk ay bebeğinizi her beslenme sonrası gazını çıkarmayı ihmal etmeyin. Daha sonraki aylarda emme sonrası gevşiyor ve uyuyorsa gaz çıkarmaya gerek olmayabilir. Mutlaka bebeğinizi takip edin.
-Sizin bebeğiniz çok gazlı hatta kolikse o zaman mutlaka çocuk doktorunuzla görüşün. Onun önerdiği Demir damlası, probiyotikleri kullanmayı ihmal etmeyin.
-Her beslenen sonrası gazı çıkarın. Daha sıkı banyo daha çok ten teması, gaz masajı fayda sağlayacaktır. -Anne olarak EMZİRME pozisyonunuza dikkat edin. Hava yutmaması için kolunuzun altını yastıkla destekleyin.

-Ama siz gazlı iseniz ve bebeğiniz de buna bağlı gazın çok arttığını hissediyorsanız size Gasicon Damlayı tavsiye ederim.

Gasicon içeriğinde; uçucu yağ bakımından zengin olan
rezene yağı,
ayçiçeği yağı,
tatlı badem yağı,
anason yağı,
susam yağı,
kimyon yağı,
dereotu yağı gibi bitkisel ve doğal yağlar sayesinde bebeklerde ve küçük çocuklarda gaz ve kolik tarzındaki gastrointestinal(mide- bağırsak) ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Gasicon, içeriğindeki antrakinon türevleri sayesinde de, bağırsakta su emilimini azaltarak dışkıyı yumuşatır ve bebeklerin daha rahat gaz çıkarmasını ve dışarı çıkabilmesini sağlar.

Gasicon, bileşimindeki doğal ve bitkisel yağların rahatlatıcı etkisi sayesinde; anneler tarafından günde 3 defa, 4-5 damla şeklinde yedikleri yemeklere karıştırarak ya da direkt olarak kullanmaları sayesinde,kendi bünyelerinde oluşan gazın giderilmesine, dolayısı ile emzirme yolu ile bu gazın bebeğinize geçmesine engel olur.
Bebeklere doğrudan verilmemesi,annenin bizzat tüketmesi gerekmektedir.
Ayrıca gaz problemi yaşayan fakat anne olmayan kişiler de gönül rahatlığı ile kullanabilir.

@fitalivecomtr ve @trendyolcom da bulabilirsiniz. Ben linki için tıklayın. Alıp kullanabilirsiniz.
Bizimle deneyimlerinizi paylaşırsanız çok mutlu oluruz.
Faydalanacağını düşündüğünüz anneleri etiketlerseniz çok sevinirim🥰💐

 

Check Also

9-12 Ay Bebek Menüsü

Artık bebeğiniz pek çok şeyi deneyimledi. Yavaş yavaş akşam öğününe başlıyoruz. Bu aydan sonra artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.