Uyku, bebeklerin gelişimi için beslenmek kadar önemli

Uyku, bebeklerin gelişimi için beslenmek kadar önemli

Büyük bir heyecanla beklenen evin yeni üyeleri bebekler günün 10 ila 19 saatini uyuyarak geçiriyor. Bebek gelişiminin olmazsa olmazı uykunun sağlıklı bir şekilde alınması için yatak seçimi en önemli kriterlerden biri oluyor. Bebeklerin gelişiminde beslenmek kadar önemli olan sağlıklı ve kesintisiz bir uyku için; bebek yataklarının nefes aldıran, ev tozu ve akarları bünyesinde barındırmayan malzemeden üretilmiş olması gerekiyor. Yatakların alerjik potansiyelinin olmaması da bebek yatağı seçiminde önemli bir detay oluyor.

  

Bebeklerin kıyafetlerinden, beslenmesine kadar kullanılacak ürünlerin seçimindeki titizliğin, yatak seçiminde de gösterilmesi gerekiyor. Günün 10 ila 19 saatini uykuda geçiren bebekler, uyku sırasında salınan melatonin hormonu ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Uyku sırasında hipofiz bezi de daha fazla büyüme hormonu salgılıyor. Bu da kesintisiz uykunun bebeklerin gelişimi ve sağlıkları için önemini bir kez daha anlatıyor.

 

Omurgayı destekleyen vücut yapısıyla uyumlu yataklar seçilmeli

Yatağın kaliteli ve kesintisiz bir uyku için en temel unsur olduğunu belirten Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, bebeklerin uyku sağlığını bozmayacak, omurgayı destekleyecek, vücut yapısıyla uyumlu güvenliği ve konforu üst düzeyde tutan yataklar seçilmeli diyor.

 

Bebek yatağın içine gömülmemeli

Bebek yataklarının hava geçiren ürünlerden imal edilmiş olması gerektiğini dile getiren Gökmen, “Bebek yatağı ne çok yumuşak ne de çok sert olmalı. Yatırıldığında bebek yatağın içine gömülmemeli. Ebeveynler, bebeğin gelişimini destekleyecek malzemelerden üretilen, orta sertlikteki yatakları tercih etmeli. Ayrıca yataklar antibakteriyel olmalı ve alerjen içermemeli. Ev tozu ve akarları bünyesinde barındırmayacak malzemeden üretilmiş olmalı. İlk aylarda bebeklerin mide kapakçığı görevini tam olarak yerine getiremiyor. Bambi Yatak olarak bu farkındalıkla ürünler geliştiriyoruz. Bebeklere; Mini Bambi, Luna Bambi, Junior Bambi ve Magic Bambi yataklar ile daha güvenilir ve konforlu bir uyku sunuyoruz” dedi.

 

Bebeklerin reflü sorunu için tasarlandı

Güçlü Ar-Ge altyapısıyla bebeklerdeki reflü sorununun çözümüne yardımcı olmak için tasarlanan Mini Bambi, bir tarafına 17 cm, diğer tarafına 11 cm eğim veren sağlık dostu teknolojisiyle bebeklere daha güvenli ve konforlu bir uyku vaat ediyor. Mini Bambi, vücut ısısını dengeleyen özel Air kumaş teknolojisiyle üretiliyor. Yüksek nem emme kapasitesine sahip, ısıyı vücudun dışına taşıyarak vücut ısısını dengeleyen yüzde 100 pamuktan üretilen Air kumaş, bebeklerin uykularını kaliteli geçirmesine yardımcı oluyor. Örme tekniğiyle tasarlanan yatak, 3 boyutlu esnek, hava geçişi sağlayan, nem ve ağırlık dengeleyici yapısıyla öne çıkıyor. En küçük harekette bile hava sirkülasyonu sağlayarak kötü kokuların da önüne geçen yatak, mikro-kapsüller içine yerleştirilen probiyotikler sayesinde, hastalıklara yol açan zararlı mikroorganizmaların gelişimini engelliyor. Küf ve mantar oluşumunu da bloke eden probiyotikler, çeşitli alerjenlerin de doğal yolla yok edilmesini sağlıyor. Her an yenilenen etkisi ile hijyenik bir ortam sağlayan yatak, teknolojisi ile mikroorganizmaların oluşturduğu leke ve kötü kokuları minimize ediyor.

 

Kesintisiz uykuların kapılarını açıyor

Vücut ısısını dengeleyen yüzde 100 pamuğun, hava geçirgen Air kumaş ile birleştiği yüksek nem emme kapasitesiyle Luna Bambi, bebeklere kesintisiz uykunun kapılarını açıyor. Çapraz örme tekniğiyle tasarlanan yatak, 3 boyutlu esnek yapısı ile hava geçişi sağlıyor. Nem ve ağırlık dengeleyici yapısıyla da bebeklerin uyku konforunu artırıyor. Mikro-kapsüllerin içlerine yerleştirilen probiyotikler, hastalıklara yol açan zararlı mikroorganizmaları, küf ve mantar oluşumunu engelliyor. Alerjiye sebep olan maytların doğal yolla yok edilmesini de kolaylaştıran bakteriler, astıma yol açan alerjenlerin gelişimini de önleyerek bebeklerin koruyucusu oluyor.

https://www.bambi.com.tr/

 

 

Check Also

0-1 Yaş Oyun ve kitap Önerileri

Bebeğiniz olunca 0-1 yaş oyun – oyuncak, kitap kısmında kafamızda çok soru oluyor. Hangi ayda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir