Blw annesi Sima:))

 • 12115783_10153668305383970_907871325924039700_n - Kopya - Kopya
 • Merhaba Sima, kendinden biraz bahseder misin?
 • Merhaba, 1983 doğumluyum. Saint Benoit Fransız Lisesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde okumama rağmen kendimi nakliye sektöründe buluverdim. En son sektör değiştirme ümidiyle Borusan Lojistik’ten ayrıldım, Mert’e hamile kalmamla beraber hayatım farklı bir yön aldı.

 

 • Mert nasıl bir bebek?
 • Çok hareketli bir bebek. Daha karnımdayken bile gece tekmeleriyle uyutmazdı beni. Doğduktan sonra da uyutmamaya devam etti J İlk 6 ay sadece anne sütüyle beslendi. Öyle çok çok sütüm olmadı hiçbir zaman, ama “bu çocuk doymuyor” seslerine kulak vermedim, doktorumuzun da tavsiye ettiği gibi anne sütüne devam ettik. 6 ay tamamlanınca BLW yöntemiyle ek gıdaya başladı.

 

 • BLW yöntemiyle beslenmesinde nasıl bir yol izledin, bilgi verebilir misin?
 • Mert 4,5 aydan itibaren bizi sofrada izleyip çiğneme hareketi yapmaya başlamıştı. Pek uyumadığı için her öğünde yanımızdaydı J Çok dikkatli izliyordu ve sofraya atlıyordu. 6 aylık olunca buharda pişirdiğim sebzeyi parmak boyunda kesip önüne koydum. İlk 1, hatta 1,5 ay yani “tadım günleri”nde günde 1 kere, mevsim sebzelerinden başlayarak sırayla, ev yapımı yoğurt, ev yapımı peynir ve mevsim meyveleri tattı. Her besin için tek tek 3 gün kuralına uygun olarak hareket ettim. 3 gün kuralının sadece alerjik reaksiyon gözlemlemek için değil, aynı zamanda bebeğin görsel, dokunsal ve tat hafızası için de önemli olduğunu düşünüyorum. Daha sonra ufak ufak sağlıklı kahvaltılıklar, yemekler hazırlamaya başladım. Hali hazırda Mert’in blw videolarını paylaştığım kişisel instagram hesabımdan Mert’e hazırladığım yemekleri paylaşmaya ve internet sitesi kurup BLW hakkında yazılar ile beraber tariflerimi yayınlamaya başladım. Mert 1 yaşına geldiğinde artık sadece elleriyle yemiyor, çatal ve kaşık kullanabiliyordu. Tarifler aradan geçen bu sürede bulunması zor hale geldiği için farklı bir instagram hesabı açtım, şimdi yeni/eski tüm tariflerimi orada yayınlıyorum.

image4

 • Anı panoları tasarladığını gördüm, nasıl başladın biraz bahsedebilir misin?
 • Mert’e 1 yaş doğum günü için anı panosu tasarlamıştım. Bebek bakımından biraz da olsa uzaklaşmamı sağladı, işten ayrılalı uzun zaman olmuşken yeniden bir şey üretmek çok hoşuma gitmişti. Bu nedenle kendime bir imkan yarattım ve instagram üzerinden tasarladığım anı panolarını yayınlamaya başladım. Her birini sanki kendi çocuğum için yapıyormuşum gibi keyifle tasarlıyorum. Doğum gününden sonra Mert’in panosunu salona astım. Bir de doğum panosu hazırladım ilk fotoğrafıyla ve odasına astım, onu ilk gördüğüm anı hiç unutmamak için J

 

 • Seni nereden takip edebilirler?
 • Instagram hesaplarım @simaozkan @blwannesi @yaztahtana ve blwannesi.com

 

Check Also

Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz!

  Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz! Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve belki …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.