EMZİRME REFORMU

Geçenlerde gazetede çıkan, Konya’da bir öğretmenin süt izninin kullanımı konusunda okul yönetimine açtığı davayı kazanmasının ardından Blogcu anne ve Çalışan Gebe Emzirme Reformu Manifestosu taslağı hazırladılar.

Emzirme Reformu Manifestosu yazısına da burdan ulaşabilirsiniz.

Yazılanlara sonuna kadar katılıyorum. Ben  işyerimde böyle bir problem yaşamıyorum. Ama yaşayanları biliyorum, duyuyorum hatta görüyorum.Hastanede çalıştığımdan, yeni annelerin ne kadar hevesle emzirmeye başladıklarını görüyorum. Çalışan annelerin işe başladıkları ilk günlerin ne kadar zor geçtiğini , her çalışan anne bilir. Bunun üzerine işyeri de desteklemek yerine işleri zorlaştırması , o anane ve bebek için gerçekten çok kötü. O nedenle bu manifesto desteklenmeli..Sesimizi herkes duymalı!

Reform taslağını hazırlayan annelerin bir ricası var aşağıda alıntı yapıyorum.
Lütfen;

Okuyun: Anne olsanız da olmasanız da, çalışsanız da çalışmasanız da okuyun.

Yorum yapın: Sizce eklenmesi, değişmesi, düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz noktalar varsa yorumlarda belirtin.

Paylaşın: Blogunuz varsa blogunuzda yer verin. Blogunuz yoksa Facebook’ta, Twitter’da, benzer sosyal iletişim platformlarında, forumlarda, paylaşın. Arkadaşlarınıza mail gönderin. (Kolaylık olması açısından http://www.emzirmereformu.com/ adresini kullanabilirsiniz).

Hadi hanımlar desteklerinizi esirgemeyin.

Check Also

Anne sütünü ne zaman sağmalıyız?

  Anne sütünü ne zaman sağmalıyız? Bebeğiniz doğar doğmaz ilk saat içinde EMZİRME denemelerine başlamak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.