AYSU KUZUSUNUN ANNESİ GAMZE ÜLKER'İN EMZİRME HİKAYESİ

 
 
 
  26.04.2012 perşembe günü kuzum 35haftalık dünyaya geldi.Problemli bir gebeliğin ardından erken gözlerini açtı dünyaya.İlk kucağıma aldığımda hemen emzirmeye çalıştım ve sanki daha öncede bu işi biliyormuşcasına hemen emmeye başladı ama erken doğduğu için istediği tek şey uyumaktı kuzunun.Hemşirelerin ve ailemin desteğiyle emzirmeye çabalıyorduk.Ama ne yaparsak yapalım uyuyordu. Hemşireler canını yaktığında uyanıp bir damla emip geri uyuyordu.Eve geldiğimizde de hep uyuyor, bense saat tutup hadi uyandıralım deyip emzirmeye çalışıyordum. Az emdiği için sarılık değerleride çok yükselmişti. Erken doğanlarda sarılık uzun sürermiş, 1,5 ay sarılığımız sürdü. Hergün topuğundan kan alındı .Doktorumuzun dediği sık sık emicek. Evet emziricem (sütümde okadar çoktuki sağıp sağıp buzluğa atıyorduk) ama emen yok.
Neyse ki uyandırıp bir şekilde emzirmeye çalışıyordum. 3 aylık olduğundaysa biR anda emen bebek gitmiş yerine emmicem diye ağlayan bir bebek gelmişti. Çok şaşkındım, emzirmek istiyordum. Çok mücadele verdim. Biberon vermedim ,her pozisyonda denedim. Kuzu en son üstüne yatarak emmeye razı oldu. Yeter ki emsin deyip nerde olursam olayım. Üstüne yatarak emzirdim..
 
Emzirmek dünyanın en güzel eylemi. Sırf bu yüzden doğurabilir insan..
 
17 ay emzirdim kızımı artık beni kullanmaya başlamıştı emzik gibi,  ağzında tutuyordu . Yoksa hep ilkokula kadar emzirebilirim diyordum  kızım maşallah hiç hastalanmayan bir bebekti,hala dahada çok şükür hastalanmıyor..
 
Her anne bu deneyimi ,bu güzelliği tatmalı bence..
 
 
asyakuzusunun annesi GAMZE ÜLKER (DENİZLİ)

Check Also

Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz!

  Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz! Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve belki …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.