EMZİRME HİKAYELERİNİZİ BEKLİYORUM!!

 

446128-3-4-ee680

Emzirme her annenin istediği her bebeğinde hakkı olduğunu düşündüğüm bir süreç. Bu süreç duruma göre bazen çok rahat bazen de düşündüğümüzden sancılı geçebiliyor.
Ben 19 yıllık çalışma hayatımda anneelerle ve anne olmaya çalışanlarla beraber olmama rağmen yaşadığım doğumsonrası depresyon nedeniyle emzirme sürecim gerçekten ama gerçekten çok zor geçti.
O nedenle Emzirme Danışmanlığı kimliğimi biraz daha ön plana çıkarmaya ve annelere bu konuda destek olmaya çalışıyorum.

Hr geçen gün bana ulaşan anne sayısı artması ve benim onşlara yardımcı olabiliyor olmama beni inanın çok mutlu yapıyor.

Bu süreçte annelerin yaşadıkları ve deneyimleri o kadfar önemli ki. Sağlık profesyoneliolarak destek versenizde anne olarak bir başka anneyue yardımcı olmanın daha da etkili olduğunu düşünüyorum. Açıkçası ben oğlumdan sonra tüm bildiklerimi revize ettim.Literatürdeki bilgiler evet çok doğru ama kullanırken bebeğin kişiliği, ailenin yaşam standartları, stres ve çevresel faktörler herşeyi çok etkiliyor. O nedenlede buradanemzirme sürecini yaşamış olan annelerin deneyimlerini paylşamsını arzu ediyorum.Bana ulaşan bir anne böylelikle diğer annelerin yaşadıklarını okuması inanın çok etkili olacaktır.

Sizde yaşadıklarınızı diğerannelerle paylaşmak isterseniz ,bebeimgeliyor@hotmail.com email atarsanız bu sitede yayınlarım.

 

Hikayelerini paylaşan tüm annelere şimdidien çok çok teşekkür ederim:))

Check Also

9-12 Ay Bebek Menüsü

Artık bebeğiniz pek çok şeyi deneyimledi. Yavaş yavaş akşam öğününe başlıyoruz. Bu aydan sonra artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir