Benebaby Calming Massage Cream 50 ml

calming-cream

Rahatlatıcı Masaj Kremi

Neye Yarar?

Benebaby Calming Massage Cream, bebeklere uygun masaj hareketleri ile bağırsakları fiziksel olarak uyararak, kolik ve gaz şikayetlerinin önlenmesine yardımcı olur; rahatlatıcı etki sağlar.

Neden Etkili?

Benebaby Calming Massage Cream içeriğindeki;

  • Karaman Kimyon Yağı: Karaman Kimyon yağının içeriğinde bulunan uçucu ve serinletici aromatik yağın sindirime yardımcı etkisi ile masajın bebek üzerindeki tesiri yükselir. Masaj sayesinde kan dolaşımı artar, bebeğin kasları gevşer ve bebekte rahatlama görülür.
  • Beyaz Vazelin: Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) ve Amerikan Eczacılar Birliği tarafından bebeklerde kullanımı güvenli kabul edilen ve ek olarak bebeklerde cilt problemlerinin oluşmasını önleyici etkili bir madde olduğu bilinmektedir. Beyaz Vazelin, Kimyon yağı ile birlikte masaj için kayganlaştırıcı etki sağlar.

Nasıl Kullanılır?

Bir miktar Benebaby Calming Massage Cream, yatay pozisyondaki bebeğe gögüs kafesinin altından itibaren aşağıya doğru ovularak sürülür. Bu uygulamadan sonra sağ el üstte sol el altta bebeğin karnı saat yönünde tekrar ovulmaya devam edilir. Uygulama günde 2-3 defa banyo sonrası ve özellikle akşamları düzenli olarak tekrarlanır.

Neden Güvenli?

  • Bebeklere uygun masaj hareketleri ile sürüldüğünde rahatlama sağlar. Huzursuzluk, gerginlik gibi şikâyetlerin giderilmesine yardımcı olur.
  • İçeriğinde alkol, paraben, kozmetik veya koruyucu madde bulunmaz.
  • İçeriğindeki kimyon yağının etkinliği ve pediatrik kullanımı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış, ayrıca Avrupa İlaç Ajansı Bitkisel Ürünler Komitesi tarafından da onaylanmıştır.
  • Avrupa ISO standartlarına sahip üretim tesislerinde, en son teknolojik yöntemlerle üretilmiştir.

 

Check Also

Yenidoğan bebeğinizin odasını hazırlarken Nelere dikkat etmeliyiz?

Yenidoğan bebeğinizin odasını hazırlarken Nelere dikkat etmeliyiz?   Yenidoğan bebeğinizin odasını hazırlarken bebeğinizin konforu ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.