SEVGLİ 1BABA1ANNE BLOÜĞUNUN SAHİBESİ BURCU’NUN ANKET/ RÖPORTAJIMA VERDİĞİ CEVAPLAR:))*Nasıl bir hamilelik geçirdiniz? Hamile iken kaç kilo aldınız, kilolarınızı nasıl verdiniz?
Hamileliğim çok güzel geçti, ne mide bulantısı  çektim nede canım bir şeyler istedi. Tatlıyı çok seven ben maalesef ondan vazgeçtim,9 ay boyunca hiç yiyemedim diyebilirim.54 kilo ile hamile kalıp 77 kilo doğumumu gerçekleştirdim. 23 kiloyu verebilmek için hiçbir şey yapmadım çünkü doğumdan 1 hafta sonra eski kiloma 6 kilo kalmıştı, hala 60 kilodayım vermeyi de düşünmüyorum .
*Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?
Onu nasıl anlatayım bilmiyorum ,çok değişik bir duyguydu. Simsiyah saçları vardı ilk o dikkatimi çekmişti ,eşime baksana ne kadar çok saçı var demiştim. Yavrum benim şimdi gözümün önüne geldi içim bir hoş oldu resmen ağlıcam galiba L Çok güzel bir duyguydu ,onun kokusu ,onun o titreyerek çıkan sesi ,ağlaması ,minnacık elleri … herşeyi çok güzeldi.
*Bebeğiniz şimdi kaç yaşında?
İpek şuanda 18 aylık, büyümeye devam ediyor prensesimiz.
*Yaşamınız çocuğunuzdan sonra nasıl değişti?
İpek hayatımıza girdikten sonra çok fazla değişti diyemem. Eşimle çok fazla gezerdik, bu gezdiğimiz yerlere İpeği’de götürdük .Tabi gittiğimiz yerler İpeğin rahat edebileceği yerlerin olmasına önem gösterdik fakat uzun yolculuklarımız oldu ,seyahatlerimiz hala devam ediyor ,geziyoruz, her yere gidebiliyoruz. İpekte bize alıştı galiba J
*Çocuğunuzla ile 1 gününüz nasıl geçiyor?
Çalışan bir anne olduğum için hafta içi sadece işten geldiğimde vakit geçirmeye çalışıyoruz, fakat hafta sonlarımız çok güzel geçiyor. Kaliteli zaman geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sabah beraber uyanmak, daha sonra kahvaltımızı beraber yapmak ,beraber resim yapmak ,gezmelere gitmek ,fotoğraf çekmek ,akşamda beraber uyumak diyebiliriz.
*Anne olmak sizi nasıl değiştirdi?
Anne olmak beni çok değiştirdi. Anne olmadan önce bana sen çok ANAÇSIN derlerdi , belki o zaman bu kavramın anlamını seçemiyordum ama anne olduktan sonra çok iyi anladım. Prensesim benim hayatıma girdikten sonra çok fazla şeye özen gösterdim. Hayvanlara karşı fobim vardı biraz üstesinden gelmeye çalıştım. Sevmediğim yemekleri sütüm olsun diye yedim . Artık görevlerim ,yapmam gerekenler biraz daha arttığı için sağlığıma daha çok özen gösterdim, ben sağlıklı olduğum sürece onunda sağlıklı olacağına emindim. Anne olmak çok güzel bir duygu ,allah her kadına anne olmayı nasip etsin.
*Kendiniz nasıl bir anne olarak görüyorsunuz? Korumacı mı, rahat mı?
Ben çok fazla korumacı bir anneyim aslında ama bazı zamanlarda rahat bir anne oluyorum. Düştüğü  zaman amannnn diye üzerine atlamıyorum ,düşe kalka öğrenecek diyorum ,İpeğin üzerine de gitmiyorum. Gidersem eğer daha çok ağlayacağını biliyorum.
*Anne olduktan sonra işinize devam ettiniz mi? Devam ettiyseniz zor oldu mu sizin için?
Devletin bana vermiş olduğu 112 günü  doldurduktan sonra 1 haftada ücretsiz izin alarak İpeğin tam 4 aylık olmasını bekledim ve işe başladım. Sabah uyurken anneannesine bırakmak çok zor oldu. Yaz kış demedik her sabah götürdük ,götürmeye de devam ediyoruz. Uykusuzluk çok çektim o yüzden tek sorun benim için bu oldu L İpek her gece 3-4 kere emmek için uyanıyordu.
*Bloğunuzda annelik yazıları yazmak mı sizi mutlu ediyor?
Anne yazıları yazarken çok mutlu oluyorum .Annelerinde bana destek verdiğini görünce daha çok mutlu olup değişik bir şeyler üretmeye çalışıyorum.
*Bebek ürünleri satın alırken ne gibi noktalara dikkat ediyorsunuz?
İpek için kaliteli olması yada çok pahalı olmasına takılan annelerden değilim . Bu çok şıkmış, cicili biçiliymiş diye de almam. Aldığım ürün sağlıklı olsun benim için yeterli.
*Evde beslenme ve sağlık konularındaki tutumunuz nasıl? Özellikle çocuğunuzu beslenmesiyle ilgili konularda özel bir yaklaşımınız var mı?
İpek çok şanslı bir çocuk anneannesi çok iyi bakıyor, yoğurdunu kendisi mayalıyor, tarhana çorbasını o yapıyor ,makarnasını o yapıyor ,her şeyi anneannesinin elinden geçiyor. O yüzden beslenme konusunda sıkıntı çekmiyoruz.
*Bebeğinize anne sütü verebildiniz mi? Ne kadar süre verdiniz?
İpek şuanda 18 aylık ve hala emmeye devam ediyor. Sütüm olduğu sürece emzireceğim galiba J

Burcu Öğünlü-Burcu1anne

Her şey için çok teşekkürler Esracım, böyle bir şey düşünmen ve yapman çok güzel.

Ben çok teşekkür ederim:))

Check Also

Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz!

  Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz! Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve belki …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.