ANNE SÜTÜ BEBEĞİNİZ İÇİN DOĞANIN HAZIRLADIĞI MUCİZEVİ BİR BESİNDİR!!

  • Anne sütü tam bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olmak üzere milyonlarca yıldır geliştirmiştir.
  • Anne sütü bebeğiniz yaşamın ilk altı ay için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içerir. Bebeğiniz anne sütü dışında herhangi bir yiyecek (bu sadece anne sütü denir) gerek yoktur. Anne sütünün sindirimi kolaydır ve kolayca kendi sistemi içine absorbe edilir. Hem kolostrum (güçlü süt göğüsler bebek doğduktan hemen sonra üretmek) ve olgun anne sütü antikorlar ve gastroenterit, solunum yolu ve kulak enfeksiyonları ve tip-1 diyabet de dahil olmak üzere enfeksiyon ve hastalıktan bebeğinizi korumak, diğer maddeleri içerir.


  • Anne sütü benzersiz altı ay doğumdan itibaren bebeklerin ihtiyaçlarına uygundur. anne sütünün hastalık koruyucu özellikleri ile yaşayan bir dokudur yağ asitleri beyin gelişimi ve diğer yararları optimize.
  • Emzirme bebeklerin görme, konuşma, çene ve ağız gelişimi için önemlidir. Anne sütü almayan bebeklerin de  ani bebek ölümü sendromu  riski varDIR.
  • Anne sütü bebeğin değişen ihtiyaçlarına uyum sağlar. Bir emzirme sırasında bile değişiklikler – ilk süt  susuzluğunu ve daha sonra süt,kilo alımı için karbonhidrat ve yağ içermektedir. Ayrıca emzirme boyunca değişir 
  • Emzirme sırasında ciltten cilde temas Çocuğunuzla birlikte fiziksel bağlantı sağlar ve emzirme yardım hormonları uyarır. Ayrıca bebekler ve çocuklar için güvenlik ve konfor sağlar.
  • Anne sütü hijyeniktir. Eğer anne sütü ile bebeğinizi besliyorsanız,ekipman sterilizasyonu veya dezenfeksiyonu için gerek yoktur. Sadece her 24 saatte bir kere pompalama kitinin parçaları yıkamak yeterlidir. 
  • Anne sütü bebeği olduğu kadar anneyi de korur. Emziren Annelerde osteoporoz ve tip-2 diyabet oranlarının daha düşük olur.. Emzirmek aynı zamanda bazı kadınlar doğumdan sonra forma girmesine de yardımcı olur.
  • Anne sütü ücretsiz,temizlik ve hazırlık için zaman ve ekipman gerekmez.
Sonunda, bu bireysel bir seçimdir – ama bilinçli bir seçim olmalıdır.

Ne kadar beslemek için?


Çocuğunuzu ilk 6 ay sadece anne sütü, 2 yaşına kadar anne sütüyle beslenmesini Dünya Sağlık Örgütü emzirme önerir.

Check Also

Anne sütünü ne zaman sağmalıyız?

  Anne sütünü ne zaman sağmalıyız? Bebeğiniz doğar doğmaz ilk saat içinde EMZİRME denemelerine başlamak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.