Bebişim artık 17 hafta…

Bugün 16 Hafta bitmiş oluyor, bir avuçluk bir bebeişimiz var tahminen:
– Gözler kulaklar filan artık yerlerinde,
– Velet göz kırpabiliyor, 
– Işık refleksi oluşmuş,
– Yaklaşık 120 gram kendileri
– Dolaşım sistemi artık fonksiyonel ve çalışır halde,
– Hıçkırabiliyormuş…
Karnım gittikçe büyüyor, ama herhangi bir şekilde içerdeki bebeişimi henüz hissetmiyorum.. (Tecrübeli anneler bu aralar hissetmeye başlar, yeni annler için 3-4 hafta daha var sanırım) Hareketler başlayınca sanıyorum herşey çok daha fazla değişecek. Şu anda herşey teorik hala (evet ultrasonda görünenler var ama onu da film izler gibi izliyoruz) Bebişimizle “interaktivite” başladı mı olacak ne olacaksa…
Gelelim 17. haftaya:
17 Haftada veledin cilt altında yağ depoları dolmaya başlarmış, bunun sonucunda da hızla büyüme evresi başlarmış. İlkel bir soluma başlarmış, sıvı içinde olsa da nefes alıp verir gibi sıvı alıp veriyormuş ciğerler…
Bayram da ilk defa bebişimize hediye alındı. Eşimin Almanya da yaşayan ablası bebişimize birşeyler almış.Henüz görmedik ama bebişimi düşünmüş olmaları beni çok mutlu etti.
Ayrıca sevgili kayınvalidem de bana bayram için hamile kıyafeti s-hediye almış..
Gerçekten bu bayram çok mutlu geçiyor…Herkes ayrıca bana o kadar özel davranıyor ki….Anlayacağınız gibi bayram güzel geçiyor….

Check Also

Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz!

  Onkim ile Bebeğe Hazırlanıyoruz! Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve belki …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.