Anne sütünü ne zaman sağmalıyız?

https://youtu.be/ShaqQS9Jh0Q

 

Anne sütünü ne zaman sağmalıyız?

Bebeğiniz doğar doğmaz ilk saat içinde EMZİRME denemelerine başlamak çok önemli.
Anne sütü ilk günlerde kolostrum . Daha yağlı ve yapışkan bir süttür. Hatta ilk günlerde sapmanız gerekirse elle sağma yapın , deriz.

Fakat Angojman dediğimiz memelerde süt birikmesi olunca o zaman mutlaka sağma yapmalısınız. Anne sütünün olgunlaşma sürecinde süt birikmesini çok sık görüyoruz. O zaman sıcak kompres yapın. Elinizle mutlaka meme masajı yapıp, emzirin. Sonra ise Mamajoo süt sağma pompası ile sağma yapmalısınız. En son ise 10 dk soğuk kompres yapmayı unutmamalısınız.

Anne sütünüzün artmasını ve devamlılığını sağmak İÇİN de pompa yapmalısınız . Özellikle EMZİRME sonrası sapmalar çok etkilidir. Anne sütünün artması ve devamlılığı İÇİN bebeği Emzirmeniz ve sağmalısınız. Bunlar eksik olduğunda süt artmaz. Mutlaka buna dikkat edin!

İşe başladığınızda veya bebeğiniz yanınızda değilse sütünüzü sağmak İÇİN de pompaya ihtiyacınız vardır. Özellikle ikili pompaları bu süreçte tavsiye ederim.

Anne sütünüzü sağmak İÇİN Mamajoo Süt sağma makinelerini sizlere tavsiye ederim.

mamajoo Elektronik USB Çiftli Göğüs kPompa

Doğumdan hemen sonra anne sütünün gelmesini hızlandırmak ve bebek yeterince ememediğinde göğsü tamamen boşaltarak anne sütünün daha fazla gelmesini sağlamak için göğüs pompaları en büyük yardımcıdır. Sessiz, hızlı ve kolay süt sağımın için maksimum konfor, taşıma ve kullanım kolaylığı ile uygun masaj ve çekim gücü seçenekleri sunan mamajoo Elektronik USB Göğüs Pompaları ideal bir çözümdür.

Bir Türk markası tarafından üretilen İLK ve TEK göğüs pompası olan mamajoo Elektronik USB Çiftli Göğüs Pompası, gerektiğinde PC, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı) veya araç çakmak girişi ile de çalışabilir ve emzirmede olduğu gibi önce göğse masaj yaparak süt salgılama refleksini uyarır, süt gelmeye başladığında ise çekim modu seçilir ve sağıma başlanır. Annelerin göğüs ucu problemleri ve hassasiyetleri olduğunda masaj modunda da sağım yapılabilir.

mamajoo Elektronik USB Göğüs Pompaları üzerindeki LED göstergelerden masaj ve sağım kademeleri ile işlemler seçilebilir.Akıllı mikro işlemci kontrol teknolojisi sayesinde 30 dakika kullanım sonunda otomatik olarak kapanır, böylece ürünün çalışır durumda unutulmasını engeller. Ayrıca son kullanım ayarlarını hafızaya kaydederek annenin en uygun olarak belirlediği çekim gücü ayarını hatırlamasını sağlar.

Son derece sessiz, kolay ve hızlı sağım sağlar. Etkinliği uluslararası bağımsız test kuruluşu ve üniversite hastanesi yenidoğan ünitesi tarafından onaylanmıştır.

Tekli ve çiftli olarak iki farklı kullanım seçeneği sunar. Açma/Kapama tuşuna bir kez basıldığında çalışmaya tekli pompa masaj modunda başlar, iki kez basıldığında çiftli pompa masaj moduna geçer. Emzirmede olduğu gibi masaj modunda çalışmaya başlayarak süt salgılama refleksini uyarır, süt gelmeye başladığında ise çekim moduna geçilerek sağım yapılmaya başlanır. Süt sağarken tercih edilen en uygun ve rahat hız ile ritim için +/- tuşlarına basarak kolayca seçim yapılabilir.

Tekli kullanımda 4 farklı masaj & 6 farklı çekim, çiftli kullanımda ayrıca 4 farklı masaj & 6 farklı çekim olmak üzere toplam 8 farklı masaj, 12 farklı çekim seçeneği sunan mamajoo Elektronik USB Çiftli Göğüs Pompasının toplamda; 20 kademe (12 çekim & 8 masaj) seçeneği bulunmaktadır. Dilediğiniz masajm ve çekim modu ile kademe seçenekleri parmak ucunuzdadır ve bu seçenekleri değiştirirken pompayı göğsünüzden uzaklaştırmak zorunda kalmazsınız.

 

 

Check Also

Balkabağı Püresi

Balkabağı Püresi Balkabağı iyi bir antioksidanlar, lif ve vitaminlerle doludur ve onu bebeğiniz için en iyi yiyeceklerden biri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.